ΠΑΡΑΠΟΝΟ/"Ο διαιτητής έκλεισε τα μάτια"

Η Ελπίδα Αστρομερίτη προχώρησε σε ανάρτηση στα social media μετά την χθεσινή εκτός έδρας ήττα με 3-0 από την Ολυμπιάς Λυμπιών, εκφράζοντας παράπονα για την διαιτησία.

Διαβάστε αναλυτικά:

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας στο χθεσινό αγώνα και δέχθηκε την ήττα με 3-0. Οι ποδοσφαιριστές μας με σωστή αμυντική λειτουργία έκλεισαν τους χώρους στον αντίπαλο αλλά το γκολ που δεχθήκαμε στο 43' λεπτό άλλαξε τη ροή του αγώνα και όπως φάνηκε έπαιξε καταλυτικό παράγοντα για την εξέλιξη του παιχνιδιού. Από δικό μας αμυντικό λάθος ήρθε και το 2ο γκολ του αντιπάλου στο 48' λεπτό. Στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές μας προσπάθησαν να ξαναμπούν στη διεκδίκηση αποτελέσματος χωρίς όμως να τα καταφέρουν. Η ομάδα μας όμως έχει σφοδρά παράπονα για τη φάση του 62' λεπτού, όπου ο ποδοσφαιριστής μας ανατράπηκε εντός περιοχής αλλά ο διαιτητής έκλεισε τα μάτια σε καθαρή παράβαση πέναλτι και στέρησε την ευκαιρία στην ομάδα μας να μειώσει και να διεκδικήσει κάτι από τον αγώνα. Το τελικό 3-0 ήρθε στο 90' λεπτό μετά από λάθος εκτίμηση της φάσης από το τερματοφύλακα μας.

Αφήνουμε πίσω το χθεσινό κακό αποτέλεσμα και βλέπουμε τον επόμενο αγώνα το ερχόμενο Σάββατο, καθώς είναι ένα παιχνίδι κομβικής σημασίας και πρέπει να δώσουμε τα πάντα για να πάρουμε τη νίκη. Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα της Ολυμπιάς Λυμπιών.