Σπουδαία νίκη για την Ελπίδα Αστρομερίτη

Η Ελπίδα Αστρομερίτη πήρε τη νίκη με 3-2 κόντρα στον Ελληνισμό Ακακίου.

Η ανάρτηση και οι φωτογραφίες στο γκάλερι:

Σ' ένα σπουδαίο παιχνίδι με αρκετό πάθος, δύναμη, γρήγορο ρυθμό, πολλές ευκαιρίες και πέντε γκολ, η ομάδα μας κατάφερε να επικρατήσει με 3-2 και να πάρει μια σπουδαία νίκη.

Οι ποδοσφαιριστές μας μπήκαν αρκετά καλά στο παιχνίδι και στο πρώτο 10λεπτο βρήκαν δοκάρι και κλασική ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ. Η ομάδα μας είχε την υπεροχή του παιχνιδιού και κατάφερε να ανοίξει το σκορ σε καθοριστικό σημείο, αφού στο 45' ο Γιώργος Αλλαγιώτης πέρασε το τερματοφύλακα και άνοιξε το σκορ.

Στο 2ο ημίχρονο ο Παναγιώτης Αντωνίου με δύο προσωπικά γκολ στο 51' και στο 55' ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για την ομάδα μας. Δυστυχώς ένα κακό 10λεπτο της ομάδα μας εδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλο, να μπει στη διεκδίκηση του αγώνα καθώς μείναμε με 10 παίκτες, μετά τη 2η κίτρινη που δέχθηκε ο ποδοσφαιριστής μας και ο αντίπαλος κατάφερε να πετύχει δύο γκολ και να μειώσει σε 3-2. Οι ποδοσφαιριστές μας όμως πείσμωσαν και έδωσαν όλες τους τις δυνάμεις για να κρατήσουν το υπέρ τους αποτέλεσμα μέχρι το τέλος, ενώ ακόμη και με δέκα παίκτες χάσαμε κλασικές ευκαιρίες για να καθαρίσουμε το παιχνίδι!

Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μας και στο τεχνικό επιτελείο για τη παλικαρίσια εμφάνιση και τη σημαντική νίκη που πέτυχαν σήμερα,δείχνοντας ακόμη μια φορά ό,τι η Ελπίδα είναι δυνατή!!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους φίλους της ομάδας μας που γι' ακόμη μια φορά δήλωσαν παρών και βοήθησαν τους ποδοσφαιριστές μας να πάρουν μια σημαντική νίκη. Ευχόμαστε καλή συνέχεια στο Πρωτάθλημα στην ομάδα του Ελληνισμού Ακακίου!