Ανακοίνωση με αιχμές για την διαιτησία

Ανακοίνωση από την ΕΝΑΔ με αφορμή την ήττα από τους Τρούλλους στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ΄Κατηγοριάς. Αιχμές για την διαιτησία και το σκληρό παιχνίδι του αντιπάλου.

Αναλυτικά:

Άτυχη και άστοχη η ομάδα μας στον εντός έδρας αγώνα του Σαββάτου με αντίπαλο την ομάδα Ορόκλινη-Τρούλλοι FC, γνώρισε την ήττα με 1-0, αφού ατύχησε να δεχθεί το γκολ νωρίς στο α' ημίχρονο, στη μοναδική ευκαιρία του αντιπάλου σε ολόκληρο τον αγώνα. Σε όλη την υπόλοιπη διάρκεια, πριν και μετά το γκολ, η ομάδα μας ήταν καλύτερη, έχοντας την συντριπτική κατοχή, την επιθετική πρωτοβουλία και αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει.

Αξιοσημείωτο και αξιοπερίεργο το γεγονός ότι ο επιτιθέμενος σε όλο το παιχνίδι (η ομάδα μας δηλαδή) δέχθηκε συνολικά 6 κίτρινες κάρτες (6 στο τελευταίο 20λεπτο, οι 5 στο τελευταίο 10λεπτο) ενώ ο αμυνόμενος, καμία, παρά τα αρκετά φάουλ και τις πολλές και σκόπιμες καθυστερήσεις της ροής του παιχνιδιού από το 1ο κιόλας ημίχρονο.

Προφανώς ο αριθμός των καρτών και ο δίκαιος μοιρασμός τους ήταν προς επιβράβευση του επιθετικού ποδοσφαίρου και προς τιμωρία του σκληρού παιχνιδιού και των σκόπιμων καθυστερήσεων του.

Κρατάμε τη θετική εμφάνιση και συνεχίζουμε πιο δυνατά.