Πίντο και Απόλλωνας... το μοίρασαν (φώτος)

Δεν είχαμε νικητή στο Μακάρειο. Εθνικός Άσσιας και ΠΟ Ορμήδειας εξήλθαν ισόπαλοι 1-1.

Ο αγώνας για την 4η αγωνιστική της Γ' κατηγορίας. Μοιρασμένο παιχνίδι, καλύτερη η Ορμήδεια στο πρώτο, πιο απειλητικός ο Εθνικός στην επανάληψη. Πίντο και Απόλλωνας Βασιλείου "μοίρασαν" το ματς.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο Μακάρειο.

φγδφγδγδγγγδ

- Εναρξη στο Μακάρειο.

- 5’ Γρήγορος ο ρυθμός στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να κερδίσουν τον έλεγχο του αγώνα.

- 11’ Πρώτη καλή φάση στο παιχνίδι για την Ορμήδεια. Ο Σιρούφ έκανε τη σέντρα μέσα στην περιοχή, ο Πίντο πήρε την κεφαλιά που κατέληξε λίγο έξω.

- 14΄Απίστευτη ευκαιρία για την Άσσια. Ο Απόλλωνας Βασιλείου κέρδισε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στο Χριστοδούλου που από πολύ κοντά και σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

φφφφφφφ

- 17' ΓΚΟΛ 0-1 για την Ορμήδεια με "κεραυνό" του Πίντο!

- 25’ Σουτ του Οκόρο, η μπάλα έξω.

- 28’ Κίτρινη κάρτα στον Γαβριήλ του Εθνικού Άσσιας για επικίνδυνο μαρκάρισμα.

- 32΄Ευκαιρία για την Άσσια. Σέντρα του Παπαπαναγιώτου, ο Αχμέντ κάνει έξοδο και προλαβαίνει τον Γαβριήλ.

- 33’ Ευκαιρία και για την Ορμήδεια. Ο Πίντο βγήκε στην αντεπίθεση, πάσαρε στον Λύτρα όπου σούταρε αλλά ο Μουντούκου μπλοκάρει.

- 45+1 Ευκαιρία για την Άσσια. Κεφαλιά του Βασιλείου, η μπάλα λίγο έξω.

- 45+3 Ευκαιρία για την Άσσια με τον Οκόρο να βγαίνει απέναντι από τον Αχμέντ που τον πρόλαβε πριν γίνει επικίνδυνος

Ημίχρονο

gdfgdf

Εναρξη στο Β΄ ημίχρονο

- 54΄ Χωρίς τη μεγάλη φάση μέχρι στιγμής το δεύτερο μέρος, με το παιχνίδι να είναι ισορροπημένο.

- 60’ Δύο μεγάλες ευκαιρίες για την Άσσια… Πρώτα μετά από κόρνερ του Κωνσταντινίδη ήταν η κεφαλιά του Πατσή που βρήκε στο δοκάρι ενώ στη συνέχεια η κεφαλιά του Λεοντίου αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον Αχμέντ.

gdfgdfgdfgdfgdfgdfgdfgdfgdf

- 70’ Cooling break… Ο Εθνικός έχει τον έλεγχο και δημιουργεί ευκαιρίες για την ισοφάριση.

- 74’ ΓΚΟΛ 1-1 για την Άσσια με τον Απόλλωνα Βασιλείου που μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά και πλάσαρε υποδειγματικά τον Αχμέντ.

γηφγηφγηφγηφηφηηφγ

- 80΄Διαμαρτυρίες από πλευράς Ορμήδειας ότι υπήρχε τράβηγμα φανέλας πάνω στον Λύτρα μέσα στην περιοχή της Άσσιας.

- 89’ Κόκκινη στον Γαβριήλ για κράτημα στον Χριστοδούλου που έβγαινε σε θέση τετ-α-τετ. Με 10 παίκτες η Άσσια.