ΦΩΤΟΣ/Με το δεξί ο Εθνικός Λατσιών

Ο Εθνικός Λατσιών μπήκε με το δεξί στην νέα σεζόν, αφού στην πρεμιέρα της Επίλεκτης Κατηγορίας νίκησε με 3-1 την ΑΕΝ Αγίου Γεωργίου Βρυσούλλων-Αχερίτου.

Η ανάρτηση των Λατσιών:

Με το δεξί, με παλλικαρίσια ανατροπή ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα μας στην Επίλεκτη Κατηγορία ΣΤΟΚ καθώς επικράτησε με 3-1 της ΑΕΝ Αγίου Γεωργίου Βρυσούλλων-Αχερίτου. Η ομάδα της ΑΕΝ κατάφερε να παγώσει το γήπεδο αφού προηγήθηκε πολύ νωρίς με ένα γκολ στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Οι ποδοσφαιριστές μας προσπάθησαν στην συνέχεια να δημιουργήσουν ευκαιρίες και άγγιξαν την ισοφάριση η οποία όμως δεν ήρθε με το ημίχρονο να λήγει στο 1-0.

Στο 2ο ημιχρόνο, οι ποδοσφαιριστές μας μπήκαν αποφασισμένοι για την νίκη και με 2 όμορφα γκολ του Μάριου Σταύρου κατάφεραν να γυρίσουν το σκορ. Το 3-1 πέτυχε ο Κωνσταντίνος Φυλακτης στην λήξη του αγώνα η οποία βρήκε τους ποδοσφαιριστές μας να πανηγυρίζουν το γκολ και την μεγάλη νίκη. Πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές και στην τεχνική ηγεσία.