Απογοητευμένοι από την ήττα

Η Γεροσκήπου FC έχασε από την Ορμήδεια με 3-0 εκτός έδρας και περιέγραψε περιληπτικά όσα έγιναν με την παρακάτω ανάρτηση.

Δείτε αναλυτικά:

✅✅✅  Απογοητευτική ήττα για την ομάδα μας στην Ορμήδεια.
🔹 Πριν την έναρξη του αγώνα  με πρωτοβουλία της διοίκησης,  οι παίκτες των δύο ομάδων  έφεραν πανό στη μνήμη του αείμνηστου Θέμη  Παρασκευόπουλου που έφυγε τόσο ξαφνικά από τη ζωή σε ηλικία 31 ετών.
🔹 Η αρχική εντεκάδα άλλαξε σε σχέση με άλλους αγώνες.
🔹 Οι τραυματίες Ανδρέας  Πιτταράς και Μάρβιν Μαχρέζ παρέμειναν στον πάγκο και στην επίθεση ηγήθηκε ο Κώστας Σολωμού  αρχηγός και πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος την περσινή χρονιά.
🔹 Ήταν  αυτός που δημιούργησε όλες τις επικίνδυνες επιθέσεις στην αντίπαλη περιοχή το πρώτο ημίχρονο. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0.
🔹 Στο 48' έγινε το 1-0 από μια άτυχη στιγμή του τερματοφύλακα μας Κωνσταντίνου Ζαχαρουδιού.
🔹 Ο προπονητής μας Σπύρος  Ευσταθίου  προχώρησε σε 3 αλλαγές  Σολωμού (Πιτταρά),  Μάκρη(Mazilou) Μαυράκη(Μαυράκη Α.)
🔹 Στο 63' η αντίπαλη ομάδα σκοράρει το 2-0. Η ομάδα μας συνέχισε την προσπάθεια και τις επιθέσεις αλλά στο 81' ο Pinto Camelo Lucas δέχθηκε κίτρινη κάρτα.
🔹 Μετά από συζήτηση μεταξύ του διαιτητή  Δημήτρη Κυριάκου και του βοηθού διαιτητή άλλαξε την απόφαση του σε κόκκινη κάρτα.  Κατά την γνώμη μου ήταν μια άδικη απόφαση για τον ποδοσφαιριστή μας.
🔹 Έγιναν ακόμα 2 αλλαγές από τον προπονητή μας , οι οποίες δεν κατάφεραν να κάνουν την αλλαγή στο παιχνίδι που θέλαμε.  Στο 10' των καθυστερήσεων  δεχθήκαμε το 3ο γκολ.
🔹 Το τελικό αποτέλεσμα 3-0 είναι μια ήττα για την ομάδα της Γεροσκήπου FC που θα αξιολογήσει το τεχνικό επιτελείο μας .