Η Γεροσκήπου επικράτησε με 2-0 επί της Ολυμπιάς Λυμπιών.

Οι Παφίτες πήραν το "τρίποντο" στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Ολυμπιάς. Σκόρερ για την Γεροσκήπου οι Μιχαήλ και ο Σολωμού από την άσπρη βούλα.

Η ανάρτηση της ομάδας και το φωτογραφικό υλικό στο γκάλερι:

✅✅✅  Μια σημαντική εκτός έδρας νίκη για την καινούργια σεζόν !!!
💪 Το τελικό αποτέλεσμα ήταν 0 -2 ενάντια στην ομάδα της ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ,  στο στάδιο της Ολυμπιάδας Λυμπιων .
🔹 Η σωστή διαχείριση και προετοιμασία της ομάδας έφεραν το νικηφόρο αποτέλεσμα.
🔹 Στόχος μας είναι η ομάδα μας στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος να πετύχει τα περισσότερα γκολ.
🔹 Στο 6ο λεπτό του πρώτου ημίχρονο μετά από εκτέλεση φάουλ ο Αχιλλέας Μιχαήλ  με κεφαλιά κατάφερε να σκοράρει στα αντίπαλα δίχτυα και να προηγηθεί η ομάδα μας 0-1. ⚽️
🔹 Το υπόλοιπο ημίχρονο πέρασε με δική μας κυριαρχία στην κατοχή της μπάλας. Ο Αντρέας Πιτταρας , Marvin Macrez, Joao Ferreira, Carlos Machado και Lucas Camelo είχαν εξαιρετικές ευκαιρίες για γκολ. Οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας ήταν αρκετά δραστήριοι στον αγωνιστικό χώρο.
🔹 Στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα άλλαξε τακτική στο παιχνίδι της αλλά η ομάδα της Γεροσκηπου FC κατάφερε να   την αντιμετωπίσει.
🔹 Η καταπληκτική ευκαιρία που είχε ο  Marvin Makrez να σκοράρει μόνος απέναντι στον τερματοφυλακα  τελικά ήταν  άστοχη.  🫣
🔹 Η ομάδα μας τελικά κατάφερε να πετύχει το δεύτερο της γκολ. Αυτό πραγματοποιήθηκε από τον Κωνσταντίνο  Σολωμού  από τα 11 βήματα στις καθυστερήσεις