"Ο διαιτητής θα μπορούσε να καταλογίσει πέναλτι, αλλά δεν το έκανε"

Η Γεροσκήπου αναφέρεται στην ήττα από τον Εθνικκό Λατσιών.

✅✅✅  Μη λογική ήττα σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη σε ένα γήπεδο αντικατάστασης.
🔹 Ο αγώνας της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γεροσκήπου δεν διεξήχθη στο γήπεδο της έδρας του, αλλά στο αναπληρωματικό γήπεδο της ΒΟΗΘΗΤΙΚΑ ΓΗΠΕΔΑ ΠΑΦΟΣ F.C. με αντίπαλο την ομάδα ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ.
🔹 Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι ο ποδοσφαιρικός χλοοτάπητας του κεντρικού μας γηπέδου βρίσκεται υπό ανακατασκευή και βελτίωση.
🔹 Στον αγώνα αυτό συναντήθηκαν η δεύτερη και η τέταρτη ομάδα της κατηγορίας μας. Οι αντίπαλοι είναι πρωτοπόροι στη βαθμολογία.
🔹 Τα πρώτα λεπτά έφεραν την επιτυχία στους παίκτες της Γεροσκήπου.
🔹 Ήδη στο 7ο λεπτό ο JOAO PEDRO DA CUNHA FERREIRA πέτυχε το πρώτο γκολ σε αυτόν τον αγώνα με όμορφο ελεύθερο σουτ.  1-0.
🔹 Ωστόσο, μη προλαβαίνοντας να απομακρυνθούν από την ευφορία του γρήγορου γκολ, οι παίκτες μας δεν πρόλαβαν να αντιδράσουν στην αντεπίθεση του αντιπάλου και έχασαν το γκολ της επιστροφής. Ο BERNARDO MASCARENHAS DINIZ σκόραρε στο 10ο λεπτό.
🔹 Στο πρώτο ημίχρονο η υπεροχή ήταν με την πλευρά της Γεροσκήπου, οι παίκτες της δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες και θα έπρεπε να τις είχαν αξιοποιήσει.
🔹 Δυστυχώς όμως ο ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΙΤΤΑΡΑΣ, CARLOS JORGE OLIVEIRA MACHADO και ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΟΛΩΜΟΥ δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες τους.
🔹 Έτσι  στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, στο 38ο λεπτό με μια  νεα αντεπίθεση από τον αντίπαλο ΠΑΝΟ ΔΗΜΗΤΡΊΟΥ κάνει το 1-2.
🔹 Οι επιθέσεις της Γεροσκήπου συνεχίστηκαν και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον ΑΝΔΡΕΑ ΠΙΤΤΑΡΑ,
LUCASPINTO CAMELO και
CARLOS JORGE OLIVEIRA MACHADO.
🔹 Είχαν ευκαιρίες να διακριθούν και να σκοράρουν. Υπήρξαν επικίνδυνα σουτ,χτυπήματα στο δοκάρι και τα γκολ που δεν μετρήθηκαν. Οι διαιτητές σημείωσαν για οφσάιντ.
🔹 Αλλά η μπάλα δυστυχώς δεν ήθελε να πετάξει στην αντίπαλη εστία.
🔹 Υπήρχαν τέτοιες στιγμές στην αντίπαλη περιοχή που ο διαιτητής θα μπορούσε να καταλογίσει πέναλτι, αλλά δεν το έκανε.
🔹 Στα τελευταία λεπτά οι ποδοσφαιριστές μας όρμησαν στις θύρες των φιλοξενούμενων και έχασαν και πάλι αντεπίθεση.
🔹 Στο 97ο λεπτό σκόραρε ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΕΡΝΑΝΑΝΤΟ ΛΑΜΠΡΙΑΝΙΔΗΣ ΓΚΑΡΣΙΑ.
🔹 Ως αποτέλεσμα, η ήττα 1-3, η οποία θα πρέπει να είναι ένα καλό μάθημα για τους μελλοντικούς αγώνες, όπου η απώλεια βαθμών μπορεί να επηρεάσει τη θέση του πρωταθλήματος του συλλόγου Γεροσκήπου, ο οποίος θέτει πάντα τους μέγιστους στόχους.
🔹 Η ομάδα μας στους επόμενους γύρους του πρωταθλήματος θα έχει σοβαρή δουλειά να κάνει.
🔹 Η Γεροσκήπου θα δώσει το επόμενο παιχνίδι της στις 3 Δεκεμβρίου, εκτός έδρας με την  ομάδα ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ στο ΜΑΚΑΡΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ. Η σέντρα θα γίνει στις 14.30.