Σημαντική νίκη για την Γεροσκήπου FC (φώτος)

Σημαντική νίκη στην έδρα της πήρε η Γεροσκήπου που νίκησε με 2-0 την Ομόνοια Ψευδά.

Η ανάρτηση της ομάδας και οι φωτογραφίες στο γκάλερι:

✅✅✅  Η ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ FC έπαιξε τον αγώνα της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος στην έδρα της.
♦️ Αυτό το παιχνίδι ήταν πολύ σημαντικό για την ομάδα μας, μετά την απογοητευτική ήττα του τελευταίου αγώνα.
♦️ Από τα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι πήραν τις πρωτοβουλίες και δημιούργησαν αρκετές επικίνδυνες φάσεις. ΣΤΟ 17' μετά από φάουλ στον Joao Pedro Ferreira ο Αχιλλέας Μιχαήλ πέτυχε το πρώτο γκολ της ομάδας μας.
♦️ Αρκετές ήταν οι φάσεις που θα μπορούσαν να σκοράρουν ο Ανδρέας Πιτταράς,  Τάσος Μακρής, και Marvin Mahrez, αλλά δυστυχώς φάνηκαν άτυχοι.
♦️ Στο δεύτερο ημίχρονο  οι ποδοσφαιριστές μας κατάφεραν  να πετύχουν το δεύτερο γκολ.
♦️ Ο Αχιλλέας Μιχαήλ  ο οποίος έπαιξε εξαιρετικά  με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο πέναλτι του αντιπάλου και ο Ανδρέας Πιτταράς σημείωσε το επόμενο γκολ του στο πρωτάθλημα.
♦️ Ο Αχιλλέας Μιχαήλ σε αυτό το παιχνίδι πέτυχε το πρώτο γκολ και την ασίστ του δεύτερου.
♦️ Το δεύτερο γκολ το πέτυχε η ομάδα μας στο 56'.
♦️ Το κλίμα ήταν τεταμένο μέχρι το τέλος του αγώνα  και ο προπονητής μας με  σωστή διαχείριση των παικτών μας κατάφερε με μαεστρία να κερδίσει τον αγώνα.
♦️ Η ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ FC πήρε μια πολύ σημαντική νίκη, η οποία την οδηγεί σε ηγετική θέση στον βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος της Γ' κατηγορίας.