Εντέκατη νίκη με τριάρα

Ανάρτηση από τον Κέδρο μετά την νίκη της ομάδας απέναντι στην Αμαθούς Αγίου Τύχωνα...

ΝΙΚΗ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΤΥΧΩΝΑ Ο ΚΕΔΡΟΣ

Την ενδέκατη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα μας, απέναντι στην ουραγό ομάδα της Αμαθούς αυτή τη φορά με σκορ 3-0.

Τα τέρματα για την ομάδα μας πέτυχαν στο πρώτο ημίχρονο ο Λεονάρτο Κυριάκου με ωραία ατομική προσπάθεια η οποία ξεκίνησε λίγο κάτω από το κέντρο του γηπέδου και αφού μπήκε στη μεγάλη περιοχή πλάσαρε υποδειγματικά, και στο δεύτερο ημίχρονο οι Θεόδωρος Παπανικολάου μετά από ασσιστ του Γιώργου Γεωργίου και Αντρέι Σιρμπού μετά από ασσίστ του Αλέξανδρου Χριστινάκη.
Γενικά καλή η εμφάνιση της ομάδας η οποία θα προετοιμαστεί τώρα κατάλληλα εκμεταλλευόμενη και τη διακοπή, ενόψει του τελευταίου και κρισιμότερου μέρους του φετινού πρωταθλήματος για την ομάδα μας, το οποίο θα κρίνει την τρίτη ομάδα η οποία θα ανέβει στη Γ κατηγορία και η οποία θα ακολουθήσει την πρωταθλήτρια πλέον ΑΕΠ Πολεμιδιών και την κατά πάσα πιθανότητα δευτεραθλήτρια ΕΝΑΔ. Πολλά νεαρά παιδιά στην ομάδα της Αμαθούς η οποία ενδεχομένως να άξιζε περισσοτέρων βαθμών στη φετινή χρονιά και κρατάμε το ωραίο σουτ από μέρους τους όταν το σκορ ήτανε 0-2 και ο Βίκτωρ Ντρενέα μας έβγαλε κυριολεκτικά τα μάτια.
Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας στην πάντα προσωρινή έδρα στην προσφυγιά του Κοτσιάτη απέναντι στην ομάδα του Φοίνικα. Σχετικό ρεπορταζ για την ετοιμότητα της ομάδας καθώς επίσης και ανακοίνωση του σωματείου για κάλεσμα των φιλάθλων μας θα ακολουθήσουν.