"Αποδείξαμε ότι η φετινή ομάδα έχει όλες τις προϋποθέσεις για να επιστρέψει εκεί που ανήκει!"

Ο Κόρνος FC 2013 κέρδισε την ΑΕΚ Κελλιών με 3-2 στην 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΠΕΛ-ΟΠΝ ΣΕΚ-ΠΟΕΠΑ.

Δείτε την ανάρτηση:

Αποδόθηκε δικαιοσύνη λοιπόν!!

Η ομάδα μας επικράτησε στο ντέρμπι ενάντια στην ΑΕΚ Κελιών με τελικό σκορ 3-2.

Η ομάδα μας πλήρως συγκεντρωμένη στο πλάνο του προπονητή από το πρώτο λεπτό μπήκε στο αγωνιστικό χώρο και πίεσε το αντίπαλο αποπνικτικά. Η ομάδα μας είχε βρει 2-3 φάσεις όπου θα μπορούσε να προηγηθεί από νωρίς, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στην συνέχεια με το σφύριγμα για το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας γινόταν όλο και πιο επιθετική με αποτέλεσμα να βρει δίκτυα αρχικά με ένα όμορφο πλασέ από πλάγια του Γιώργου Γεωργίου. Στη  συνέχεια η ομάδα των Κελιών απάντησε με ένα γκολ, αλλά ο Γιώργος Λοΐζου είχε τα κλειδιά για το δεύτερο και τρίτο γκολ με 2 πολύ όμορφες κεφαλιές!

Η ομάδα μας ήταν πολύ σοβαρή από το πρώτο λεπτό και πήρε το ζητούμενο με μαχητικότητα, τσαμπουκά και πείσμα, λέξεις που χαρακτηρίζουν απόλυτα το προπονητικό team και τους ποδοσφαιριστές μας! Αποδείξαμε για ακόμα μια χρονιά ότι η φετινή ομάδα έχει όλες τις προϋποθέσεις για να επιστρέψει εκεί που ανήκει!