Ενημέρωση για το ισόπαλο φιλικό

Ο Κόρνος FC ενημέρωσε για το αποτέλεσμα του 5ου φιλικού της ομάδας κόντρα στο Μαζωτό με 2-2.

Δείτε αναλυτικά:

Πραγματοποιήθηκε χθες το 5ο φιλικό της ομάδας με αντίπαλο την τοπική ομάδα του Μαζώτου, με τελικό σκορ 2-2.

Αρχικά η ομάδα μας προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά με τον Γιώργο Λοΐζου. Στην συνέχεια πήρε την σκυτάλη ο Γιώργος Γεωργίου και έγραψε το 2-0. Έπειτα η αντίπαλη ομάδα στα τέλη του ημιχρόνου σκόραρε και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 2-1.

Στα αρχικά στάδια του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας είχε αρκετή διάθεση για περισσότερα γκολ αλλά δεν κατάφερε να αξιοποιήσει τις πολλές κλασικές ευκαιρίες που δημιούργησε με αποτέλεσμα να δεχτεί γκολ στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 2-2

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο προπονητής της ομάδας στο χθεσινό φιλικό αγώνα χρησιμοποίησε όλο το φετινό ρόστερ.