(ΒΙΝΤΕΟ) ΦΟΒΕΡΗ εκτέλεση... στο τριγωνάκι ο Μουλαζίμης!

Την προηγούμενη αγωνιστική, ο Αντώνης Μουλαζίμης εκτέλεσε φάουλ απ' το κέντρο, αιφνιδιάζοντας τον αντίπαλο γκολκίπερ και δίνοντας την ευκαιρία στον συμπαίκτη του, Χρίστο Κωνσταντίνου να σκοράρει το μοναδικό γκολ στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Χαλκάνορα.

Αυτή την φορά, το φάουλ που κέρδισε η ΜΕΑΠ στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Διγενή Ορόκλινης, ήταν πολύ κοντά στην μεγάλη περιοχή. Κάτι που αποδείχθηκε "δωράκι" για τον Αντώνη!

Στο 43', δύο λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου δηλαδή, η Ορόκλινη προηγείτο με 1-0. Στο σημείο αυτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν φάουλ και ο Μουλαζίμης με αριστουργηματική εκτέλεση, άφησε... άγαλμα τον αντίπαλο γκολκίπερ, στέλνοντας την μπάλα σε σημείο που θα ήταν αδύνατο να αντιδράσει. Σημάδι στο αριστερό παραθυράκι και ισοφάριση σε 1-1. Με την ψυχολογία στα ύψη στο β' μέρος μετά το κομβικό σημείο στο οποίο ισοφάρισε, η ΜΕΑΠ σκόραρε και δεύτερο γκολ στο 55' με τον Πέππο, πανηγυρίζοντας την σπουδαία νίκη με 2-1.

Δείτε το γκολ - φάουλ του Μουλαζίμη:

Διαβάστε και το δελτίο Τύπου της ΜΕΑΠ για το παιχνίδι:

"Αφιερωμένη στον φίλο Γιώργο η χτεσινή μας νική. Στο αγωνιστικό μέρος η ομάδα μας δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του μαχητικού Διγενή Ορόκλινης.

Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου και χρειάστηκε ένα γκολ-ζωγραφιά από τον Αντώνη Μουλαζίμη για να πάμε στο ημίχρονο ισόπαλοι. Στην επανάληψη είμασταν αρκετά καλύτεροι του αντιπάλου , παρά και την κούραση που κουβαλούσαμε από το μεσοβδόμαδο παιχνίδι κυπέλλου , και ένα γκολ του πρώτου σκόρερ του πρωταθλήματος Νικόλα Πέππου έκρινε το αποτέλεσμα".