ΝΙΚΗΣΕ και ανέβηκε η Ομόνοια 1948!

Η Ομόνοια 1948 επικράτησε με 1-0 της ΑΠΕΑ για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ένταξης ΣΤΟΚ και ανέβηκε στην 2η θέση με 16 βαθμούς. Το γκολ των πρασίνων πέτυχε ο Μαυροφτής στο 20΄. Το www. kerkida.net σας μετέφερε LIVE την εξέλιξη της αναμέτρησης:

-Έναρξη.

-10' Η Ομόνοια 1948 έχει την πρωτοβουλία στα πρώτα λεπτά ενώ εξαιρετική ατμόσφαιρα δημιουργούν οι οπαδοί στις κερκίδες.

-13’ Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια 48 με τον Μαυροφτή να σουτάρει εξ επαφής εντός περιοχής και τον τερματοφύλακα να αποκρούει σωτήρια.

-20' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Γιώργο Μαυροφτή!

-27’ Ακόμα καλύτεροι οι πράσινοι μετά το γκολ πιέζουν για το 2-0.

-40’ Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Μαυροφτή να κάνει ωραίο σουτ από πλάγια και τον Στεφάνου να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

-45’ Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Πάρη Μαυροφτή μόλις άουτ.

-Τέλος ημιχρόνου.

-46΄Ξεκίνησε το 2ο μέρος

-54’ Κεφαλιά του Μιλτιάδους μπλοκάρει ο γκολκίπερ της ΑΠΕΑ.

-65’ Μακρινό σουτ του Τζιωνή η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

-80’ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μιλτιάδους να κάνει την κεφαλιά και να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι!

-85’ Κεφαλιά του Γαβριηλίδη, έξω.