Παιχνιδάρα με έξι γκολ (ΦΩΤΟΣ)

Ισόπαλο 3-3 έληξε το ματς ΠΑΕΚ Κολοσσίου-Κούριον Επισκοπής σε ένα πραγματικά συναρπαστικό παιχνίδι για την 9η αγωνιστική (9/12) του πρωταθλήματος της Ε.Π.Ο.Λ.

Το σκορ άνοιξε το Κούριον με τον Ιγνάτιο Μόζορα ενώ η ΠΑΕΚ απάντησε με τον Χρίστο Κλεάνθους. 1-1 το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος ο Γιάννης Θεοδούλου γύρισε το ματς για την ΠΑΕΚ κάνοντας το 2-1.  Στην συνέχεια η ομάδα της Επισκοπής σκόραρε με τον Άκη Μακαρίτη ισοφαρίζοντας το ματς προσωρινά, αφού λίγα λεπτά αργότερα ο Μάρκος Κλεάνθους ξανά έδωσε προβάδισμα για την ΠΑΕΚ.  Στις καθυστερήσεις ο κίπερ της ΠΑΕΚ Ηλίας Γεωργίου απόκρουσε πέναλτι, ενώ λίγο αργότερα το Κούριον με μια αντεπίθεση έφτασε στην ισοφάριση με τον Γιώργο Κανελλά, όπου και διαμορφώθηκε το τελικό 3-3.

Η ομάδα του Κολοσσίου ολοκλήρωσε το ματς με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του τερματοφύλακα της στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Η ΠΑΕΚ βρίσκεται στην πέμπτη θέση με 14 βαθμούς ενώ το Κούριον στην προτελευταία θέση με πέντε βαθμούς.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο Κοινοτικό γήπεδο Επισκοπής και σας μεταφέρει φωτορεπορτάζ από την αναμέτρηση.