Πλούσιο φωτορεπορτάζ των Κυπελλούχων

Το Κέντρο Νεότητας Γερμασόγειας κατέκτησε το Κύπελλο ΑΟΚΝΕΛ μετά τη νίκη με 2-0 επί του ΚΝ ΘΟΙ Καλού Χωρίου.

Δείτε την ανάρτηση των Κυπελλούχων:

Πανάξια κυπελλούχος η ομάδα του Κέντρου Νεότητος Γερμασόγειας ( Κ.Ν.Γ.) στον τελικό κυπέλου ποδοσφαίρου ΑΟΚΝΕΛ που έγινε την Παρασκευή 12.04.24 στην Λεμεσό.

Σε ένα πλούσιο σε συναισθήματα αγώνα η ομάδα του Κ.Ν.Γ. κέρδισε με 2-0 την ομάδα του Κ.Ν. ΘΟΙ ΚΑΛΟΥ ΧΩΡΙΟΥ. Χρυσοί σκόρερ οι Γιάννης Χαραλάμπους με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή στο 25' λεπτό και ο Κυριάκος Σολωμού ο οποίος στο 80' λεπτό της αναμέτρησης κλείδωσε το κύπελλο για την ομάδα της Κ.Ν.Γ. με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Με το σφύριγμα της λήξης  του αγώνα ακολούθησε έκρηξη χαράς με τους οπαδούς της Γερμασόγειας να πανηγυρίζουν την κατάκτηση του κυπέλλου μαζί με τους ποδοσφαιριστές της ομάδας.

Ακολούθως , φίλοι και ποδοσφαιριστές της ομάδας γιόρτασαν μέχρι το πρωί την κατάκτηση του κυπέλλου σε γνωστό νυχτερινό κέντρο της Λεμεσού.

Τέλος , η ομάδα του Κ.Ν. Γ. κέρδισε την συμμετοχή της στο πρωτάθλημα Κυπελλούχων Κύπρου όπου και αγωνίζεται  αυτή την Τετάρτη,  17.04.24.