Γκολάρα ο Χατζηαντώνη και back to back

Ο 20χρονος άσος του Σπάρτακου Κιτίου, Θεόδωρος Χατζηαντώνη έκανε το back to back με την χθεσινή κατάκτηση του Κυπέλλου αλλά και την άνοδο της ομάδας του από την Γ' κατηγορία στη Β'.

Το ίδιο έκανε και πέρσι με τη φανέλα του ΑΣΙΛ!

Ο νεαρός "ντύθηκε" χρυσός σκόρερ στέλνοντας τον Σπάρτακο στην παράταση έξι λεπτά πριν τη λήξη, με ένα καταπληκτικό σουτ από πλάγια θέση στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι.

Πέρασε στο ματς στο δεύτερο ημίχρονο του τελικού Κυπέλλου με τον Κούρη Ερήμης όπου η ομάδα του ήταν πίσω στο σκορ με 1-0.  Πήρε θέση στο αριστερό φτερό της επίθεσης και στο 84' πέτυχε το πολύτιμο γκολ.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ το πανέμορφο γκολ

Οι δύο ομάδες έμειναν στην ισοπαλία και ακολούθησαν τα πέναλτι.

Ο Θεόδωρος ήταν εύστοχος στην εκτέλεση πέναλτι όπου ανέλαβε ολοκληρώνοντας μια εξαιρετική εμφάνιση, ο ταλαντούχος νεαρός έβαλε και αυτός το λιθαράκι του για την κατάκτηση του τροπαίου.