"Το τελικό σφύριγμα 'έσωσε' την αντίπαλη ομάδα"

Δελτίο τύπου από την Αφροδίτη Γεροσκήπου μετά τον αγώνα με τον Προμηθέα:

"Ισόπαλο χωρίς τέρματα τελείωσε το παιχνίδι της ομάδας μας με αντίπαλο τον Προμηθέα στον Μούτταλλο για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας είχε τον απόλυτο έλεγχο σε όλη την διάρκεια του αγώνα και από καθαρή ατυχία δεν κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς.

Ειδικά στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας παίζοντας σαν τη γάτα με το ποντίκι τον αντίπαλο, σφυροκοπούσε συνεχώς και ακατάπαυστα την αντίπαλη άμυνα δημιουργώντας σωρεία ευκαιριών με αποκορύφωμα τη φάση με το δοκάρι του Λέανδρου Νικολάου. Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή "έσωσε" την αντίπαλη ομάδα από σίγουρη ήττα, αφού είχε παθητικό ρόλο σε όλο το 90λεπτο και έκανε τα πάντα για να διατηρήσει το ισόπαλο 0-0.

Η ομάδα μας παρά το ατυχές και άδικο αποτέλεσμα παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας με 13 βαθμούς, ενώ ο Προμηθέας βρίσκεται στην 6η θέση με 5 βαθμούς".