Τέταρτη νίκη για την ΠΑΕΚ Κολοσσίου (ΦΩΤΟΣ)

H ΠΑΕΚ Κολοσσίου πανηγύρισε τη νίκη με 2-0 εκτός έδρας κόντρα στην Δόξα Κάτω Πολεμιδιών στην 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' κατηγορίας της Ε.Π.Ο.Λ.

Το σκορ για την ΠΑΕΚ άνοιξε ο Χαράλαμπος Χρίστου στο πρώτο ημίχρονο.  Στο β' μέρος ο Μιχάλης Παπασάββα διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του ενώ 15 λεπτά πριν το φινάλε ο Ηλίας Γεωργίου απέκρουσε πέναλτι κρατώντας την εστία του ανέπαφη.

H ΠΑΕΚ έφτασε τους 13 βαθμούς ενώ η ομάδα των Πολεμιδιών έμεινε στους τέσσερις βαθμούς.

Την επόμενη αγωνιστική (25/11) η ομάδα του Κολοσσίου θα υποδεχθεί στην έδρα της την Αναγέννηση Προσφύγων ενώ η Δόξα (21/11) θα αντιμετωπίσει την ΑΕ Γερμασόγειας εκτός.

Η ιστοσελίδα μας ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΕΤ ήταν στο Δημοτικό Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας στα Πολεμίδια και σας μεταφέρει εικόνες από την αναμέτρηση.