Κύπρος - Ελλάδα 3-0: Οι μικροί... έδειξαν τον δρόμο στους μεγάλους! (Φώτος)

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, η Εθνική μας ομάδα των Ελπίδων… διέλυσε την αντίστοιχη της Ελλάδας επικρατώντας της με 3-0! Στο σημερινό παιχνίδι στο «Δασάκι» στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ-21, η Εθνική μας έφτασε στην επιβλητική νίκη με τα γκολ των Κατσαντώνη, Νικολάου και Ναούμ.
Με την εμφάνιση και τη νίκη τους, οι μικροί… έδειξαν τον δρόμο στους μεγάλους οι οποίοι την ερχομένη Πέμπτη θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας την Ελλάδα, στο πλαίσιο της 3 ης αγωνιστικής των ομίλων του Nations League.

Αποκτήστε το μπόνους καλωσορίσματος σας μέχρι €300!

-Έναρξη.

-7' Μαζεμένα κόνρνερ για την Ελλάδα, πέρασαν ανεκμετάλλευτα.

-15' Αργό το τέμπο στα πρώτα λεπτά, χωρίς κάποια αξιόλογη προσπάθεια μπροστά από τις δύο εστίες.

-20' Σέντρα του Σεργίου από δεξιά, προβολή του Κατσαντώνη, σε κόρνερ ο Αντζουλάς.

-25' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Κύπρο! Ο Βήχος ανέτρεψε τον Γαβριήλ.

-27' ΓΚΟΛ για την Κύπρο! Ο Κατσαντώνης εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι νικώντας τον Τζολάκη για το 1-0!

-Τέλος ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το β' μέρος.

-47' Πρώτη τελική για την Ελλάδα, πλασέ του Σουρλή από καλή θέση, λίγο έξω.

-49' Ευκαιρία για την Εθνική μας! Εκτέλεση φάουλ του Γερολέμου, δυνατό σουτ του Σιέλη, δύσκολα ο Τζολάκης.

-73' ΓΚΟΛ για την Κύπρο!! Τέσσερα λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς, ο Θωμάς Νικολάου με ωραίο σουτ στην κίνηση νίκησε τον Τζολάκη για το 2-0!

-83' ΓΚΟΛ για την Κύπρο! Ο Παρούτης κέρδισε πέναλτι απ' τον Τζολάκη και ο Ναούμ το εκτέλεσε εύστοχα για το 3-0!

-Τέλος αγώνα, μεγάλη νίκη για την Εθνική μας!

ΚΥΠΡΟΣ: Κίττος, Σεργίου, Γαβριήλ, Σιέλης, Καραμανώλης, Πολυκάρπου, Οκκάς, Φραντζής, Ναούμ, Κατσαντώνης, Γερολέμου.

ΕΛΛΑΔΑ: Τζολάκης, Λύρατζης, Διαμαντής, Αντζουλάς, Βήχος, Ζαγαρίτης, Σουρλής, Κουτσουπιάς, Κανελλόπουλος, Μπότος, Χριστόπουλος.