Κρίμα και άδικο! (Φώτος)

Την είχε… αλλά δεν κατάφερε να κλειδώσει τη νίκη η Εθνική Ελπίδων. Το συγκρότημα του Νίκου Ανδρονίκου εξήλθε ισόπαλο 1-1 με τη Λευκορωσία σ’ ένα παιχνίδι που έφτιαξε 15 τελικές έναντι 5 του αντιπάλου! Γκολάρα ο Σιέλης στο 37, ένα λεπτό πριν από την ισοφάριση της Λευκορωσίας, η Εθνική άγγιξε το 2-0 αλλά ο Pavlyuchenko έκανε την απόκρουση του αγώνα. Στους 4 βαθμούς η Ελπίδων, στους 5 η Λευκορωσία. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

ddcdddd

- Έναρξη του αγώνα

- 5’ Σουτ του Χατζηπασχλάλη αποκρούει ο Pavlyuchenko

- 10’ Σουτ του Πηλέα αποκρούει ο Λευκορώσος κίπερ

- 14’ Ευκαιρία του Γερολέμου, λίγο έξω το σουτ του.

- 34' Σουτ του Χαραλάμπους, άστοχο

-37΄ ΓΚΟΛ/1-0 με τον Σιέλη η Εθνική μας! Φοβερό σουτ εκτός περιοχής από τον ταλαντούχο αμυντικό που έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα!!!

- 45+2' Κίτρινη στον Άδωνη

- Ημίχρονο

- Έναρξη στο Β' ημίχρονο

- 53' Στο έδαφος ο Γερολέμου, ζητάει πέναλτι η Εθνική, παίζεται... από τον ρεφ

- 60' Κίτρινη στον Αρτυματά.

- 66' Μεγάλη ευκαιρία με τον Π. Λουκά ο κίπερ των Λευκορώσων αποκρούει!

- 68' Δυστυχώς στην επόμενη φάση οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίζουν. Ο Grechikho κάνει το 1-1!

- 78' Σαφώς ανώτερη η Εθνική αλλά το σκορ είναι στο 1-1. Οι διεθνείς μας εκεί που άγγιξαν το 2-0, μια ολιγωρία έφερε την ισοφάριση.

- 87' Aπευθείας εκτέλεση του Αναστασίου, αποκρούει δύσκολα ο Pavlyuchenko.

ΤΕΛΟΣ

Η ενδεκάδα της Κύπρου: Παρασκευάς, Αρτυματάς, Κορρέα, Γερολέμου (Λουκά 58'), Νεοφύτου, Χαρλάμπους (Αναστασίου 58'), Σιέλης (Σπόλιαριτς Ν. 75') Χατζηπασχάλης, Άδωνη, Πηλέας, Σωτηρίου.

Στον πάγκο: Κυριακίδης, Παντελή, Παπαμιχαήλ, Λουκά, Αναστασίου, Ρόουλς, Ιωάννου, Πολυκάρπου, Σπόλιαριτς.