ΠΕΣΚΑΡΑ - ΚΑΣΤΑΝΟΣ/ "Θρίλερ" και... ΠΑΡΑΜΟΝΗ στα πέναλτι! (Βίντεο)

Παιχνίδι - θρίλερ, με την Πεσκάρα, την ομάδα του Γρηγόρη Κάστανου να πανηγυρίζει στα πέναλτι!

Πεσκάρα και Περούτζια ήταν οι δύο ομάδες που αγωνίστηκαν στα Play Out της Serie B. Στο πρώτο μεταξύ τους ματς, η Πεσκάρα επικράτησε με 2-1 και στην χθεσινοβραδινή ρεβάνς, ήταν η σειρά της Περούτζια να κερδίσει με το ίδιο σκορ παρά το ότι η ομάδα του Κάστανου (ήταν στο αρχικό σχήμα) προηγήθηκε με 0-1.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην ημίωρη παράταση και τίποτα δεν άλλαξε, έτσι η παραμονή κρίθηκε στην... ρουλέτα των πέναλτι εκεί που η Πεσκάρα επικράτησε με 4-2 και εξασφάλισε την παρουσία της στην Serie B και για την επόμενη περίοδο, με την Περούτζια να υποβιβάζεται.

Ο συμπατριώτης μας διεθνής άσος δεν συμμετείχε στην διαδικασία των πέναλτι αφού έγινε αλλαγή 7 λεπτά πριν το τέλος της παράτασης (113').