Υπέκυψε με δέκα στην ανωτερότητα των Ουκρανών (φώτος)

Βαριά ήττα στο Χάρκοβο υπέστη η Εθνική Κύπρου.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ηττήθηκε με 4-0 από τους ανώτερους Ουκρανούς που έδειξαν πως βρίσκονται σε καλό δρόμο ενόψει του Euro.

Τέσσερα γκολ τα δυο με πέναλτι για την ομάδα του Σεφτσένκο που μέχρι το πρώτο πέναλτι και την αποβολή του Φιλιώτη δεν έβρισκε τους τρόπους για ν’ ανοίξει το σκορ.

Με δέκα ποδοσφαιριστές από το 35ο λεπτό η Κύπρος ήταν φυσιολογικό πως θα είχε εξαιρετικά δύσκολο έργο απέναντι σε μια ποιοτική ομάδα.

Θετικός στην επανεμφάνιση του ο Παναγή που κράτησε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Τα γκολ οι Γιαρμολένκο, Ζιντσένκο, Γιάρεμσουκ και Σωτηρίου (αυτογκόλ).

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

- Έναρξη στο φιλικό της Εθνικής

- 3' Τραυματισμός για τον Παναγή στο κεφάλι, δέχεται τις πρώτες βοήθειες ο διεθνής τερματοφύλακας.

φσδφσδφσδφδφσδφσδφσδ

- 6' Συνέχεια στο παιχνίδι, έφυγε... για ζέσταμα ο Νεόφυτος Μιχαήλ σε περίπτωση που δεν τα καταφέρει ο Παναγή.

- 8' Ευκαιρία για την Ουκρανία με τον Γιάρετσουκ, μεγάλη απόκρουση με το σώμα ο Παναγή. Συρτή σέντρα του Ζιτσένκο, ο Γιάρεμσουκ έκανε το πλασέ το έβγαλε ο Παναγή.

- 18' Ωραία προσπάθεια του Φώτη Παπουλή, βρήκε χώρο ο διεθνής άσος, έκανε το σουτ, στην αγκαλιά του Πιατόφ η μπάλα.

- 23' Κακό τελείωμα ο Γιάρετσουκ, πάνω από τα δοκάρια του Παναγή η μπάλα. Ωραία κάθετη πάσα του Ζιντσένκο στον Ζουμπκόφ αυτός πέρασε στον φορ των Ουκρανών αλλά το τελείωμα ήταν άστοχο.

- 29' Κάθετη του Ζιντσένκο, ο Γιαρμολένκο στην περιοχή δεν κατάφερε να σκοράρει, μπήκε στην φάση και ο Γιάρεμσουκ όπου με τακουνάκι πήγε να νικήσει τον Παναγή, έδιωξε η άμυνα μας. Ο Γιάρεμσουκ ήταν σε θέση οφσάιντ.

- 30' Μεγάλη απόκρουση του Παναγή! Ο Γιάρεμσουκ από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το πλασέ, πάνω στον κίπερ της Εθνικής η μπάλα. Ήταν σε πλεονεκτική θέση ο φορ των Ουκρανών.

- 32' Συρτό σουτ του Ζιντσένκο η μπάλα χτυπά στο δοκάρι και έξω. Κορυφαίος του γηπέδου ο άσος της Μάντσεστερ Σίτι.

- 35' Πέναλτι για την Ουκρανία και αποβολή στον Φιλιώτη. Ο Ζουμπκοφ απέναντι από τον Παναγή, ανατράπηκε από τον Φιλιώτη που αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του ρεφ. Οι δυο ποδοσφαιριστές διεκδίκησαν την μπάλα, ο Ουκρανός έγινε κάτοχος μπήκε στην περιοχή και ο διεθνής άσος της Εθνικής τον ανέτρεψε.

- 36' ΓΚΟΛ η Ουκρανία και 1-0. Ευστοχος ο Γιαρμολένκο απέναντι από τον Παναγή.

dfsdffsdfsdfsfdfsfs

- 44' Πάσα του Ζιντσένκο, ο Ζούμπκοφ μέσα στη περιοχή, έκανε το πλασέ η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Παναγή.

- 45+1' Νέο πέναλτι για τους Ουκρανούς σε χέρι του Ιωάννου.

- 45+2' ΓΚΟΛ η Ουκρανία και 2-0! Ο Ζιντσένκο σκοράρει στο δεύτερο πέναλτι της Ουκρανίας.

gdfgdfgdfgdfgdfgggdfgdfg

Ημίχρονο στο Χάρκοβο, μπροστά με 2-0 η Ουκρανία. Θα χρειαστεί μεγάλη προσπάθεια στο δεύτερο μέρος για να μην μεγαλώσει ο δείκτης του σκορ.

Εναρξη στο δεύτερο μέρος

Από δυο αλλαγές οι δυο ομάδες, οι Κούσουλος-Χριστοφή στις θέσεις των Ηλία-Αβραάμ. Οι Μάρλος-Στεπανένκο στις θέσεις των Mακαρένκο-Ζουμπκόφ

- 47' Σουτ του Μάρλος, αποκρούει ο Παναγή!

- 54' O Μαλινόφσκι έκανε το μακρινό σουτ, άουτ η μπάλα.

- 55' Σε ετοιμότητα ο Παναγή, ο Γιάρεμσουκ έκανε το δυνατό σουτ η μπάλα στην αγκαλιά του διεθνή κίπερ.

- 59' ΓΚΟΛ η Ουκρανία και 3-0. Ο Γιάρεμσουκ. Εκρυψαν την μπάλα οι Ουκρανοί, ο Γιάρεμσουκ έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα. Ασίστ ο Μάρλος.

- 60' Μέσα ο Κάστανος στη θέση του Παπουλή.

- 63' Παρέμβαση του Κούσουλου με το σώμα στο σουτ του Γιαρμολένκο.

- 65' ΓΚΟΛ η Ουκρανία και 4-0. Ο Γιαρμολένκο. Τυχερός ο Ουκρανός, έκανε το σουτ η μπάλα κτύπησε στον Σωτηρίου και κατέληξε στα δίχτυα.

- 68' Μέσα ο Ζαχαρίου, εκτός ο Χάμπος.

- 72' Σουτ συρτό του Σουντάκοφ, πέφτει και μαζεύει ο Παναγή.

- 78' Αλλαγή ο Γκόγκιτς στην θέση του Αρτυματά.