Δεν… παίζεται το Ευρωπαϊκό

Με άλλη μια νίκη προχώρησε τις υποχρεώσεις του στο Πανεπιστημιακό πρωτάθλημα χειροσφαίρισης το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο. Οι χειροσφαιριστές του Αντρέα Αντρέου κέρδισαν το Frederick με 17-33 στην Αίθουσα του Αγίου Δομετίου.

Η διαφορά ποιότητας των δύο ομάδων φάνηκε από το α’ ημίχρονο, εκεί όπου οι χειροσφαιριστές του Ευρωπαϊκού κατάφεραν να πάρουν μεγάλη διαφορά στο σκορ (3-20).

Το παιχνίδι… «καθάρισε» ουσιαστικά απ’ το πρώτο ημίχρονο και στην επανάληψη ήταν ευκαιρία για όλους τους παίκτες να πάρουν χρόνο συμμετοχής και να απολαύσουν την αναμέτρηση.
Το τελικό αποτέλεσμα αφήνει ικανοποιημένους τους νικητές, οι οποίοι αγκαλιάσουν και το φετινό πρωτάθλημα, με το Frederick να είναι ευχαριστημένο με την επαναδραστηριοποίηση του τμήματος και την προσπάθεια των φοιτητών – αθλητών.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα, ο Αχιλλέας Αχιλλέως του Ευρωπαϊκού Πανεπιστήμιου, ο οποίος σκόραρε 8 γκολ.