Φούτσαλ Ανδρών: Διπλό τίτλου για το Πανεπιστήμιο Κύπρου!

Με εκπληκτικό τρόπο το Πανεπιστήμιο Κύπρου πέρασε από την έδρα του Τεπάκ, κερδίζοντας το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο με 4-0, παραμένοντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα φούτσαλ ανδρών.

Από το πρώτο ημίχρονο, οι φουτσαλιστές του Καλλινίκου έβαλαν τις βάσεις της νίκης, καθότι ο Βαρνάβα έδωσε προβάδισμα 0-1 στην ομάδα του. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι υπό την καθοδήγηση του Ελισαίου, προσπάθησαν όσο μπορούσαν στα αρχικά στάδια του αγώνα, ωστόσο δεν κατάφεραν να βάλουν κάποιο γκολ για να ισοφαρίσουν πριν από το ημίχρονο.

Στην επανάληψη, τα δεδομένα ήταν διαφορετικά. Το Πανεπιστήμιο Κύπρου βρέθηκε σε τρελά κέφια. Ο Βαρνάβα διπλασίασε νωρίς τα δικά του γκολ και της ομάδας του και με το 0-2… το νερό μπήκε στο αυλάκι! Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στους ίδιους ρυθμούς με τους Ευτύχιου και Ηρακλέους να βάζουν από ένα γκολ και να δίνουν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους. Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο πάλεψε, αλλά δεν κατάφερε με τίποτα να αντιδράσει και δέχθηκε μια δυνατή ήττα που ίσως στοιχίσει στην πορεία τους προς τον τίτλο.

Στον άλλο αγώνα της ημέρας, το Frederick κέρδισε τον αγώνα με 3-0 λόγω αδυναμίας του Ευρωπαϊκού να προσέλθει στο παιχνίδι, ενώ το Ευρωπαϊκό βάσει της προκήρυξης δέχθηκε και μηδενισμό με αφαίρεση δύο βαθμών από την επιτροπή.