Με ανατροπή το Πανεπιστήμιο Κύπρου

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ -ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ         1-4  (1-0)

Μεγάλη νίκη με ανατροπή πέτυχε το Πανεπιστήμιο Κύπρου επί του βασικού του αντιπάλου στην διεκδίκηση του τίτλου, του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, αφού μετά από εξαιρετική εμφάνιση κυρίως στο β΄ μέρος κατάφερε να κερδίσει με 1-4.

Το πρώτο ημίχρονο το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας με ένα γκολ κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο με 1-0 και όλοι αναμέναμε το β’ μέρος .

Εκεί όπου οι παίκτες του του Πανεπιστημίου Κύπρου ανέβασαν πραγματικά στροφές πίεσαν σε όλα τα σημεία του γηπέδου και με τέσσερα τέρματα όχι μόνο κέρδισαν με ανατροπή τον μεγάλο τους αντίπαλο αλλά πέτυχα με ένα τέρμα παραπάνω από ότι είχαν χάσει στο πρώτο παιγνίδι (3-1) με αποτέλεσμα να βρεθούν και στην πρώτη θέση του πίνακα.

Η συνέχεια αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον αφού όλα είναι ανοικτά .

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ –FREDERICK    UNIVERSITY 5-2 (4-0)
Χορταστικό παιγνίδι έγινε ανάμεσα στα δύο Πανεπιστήμια αφού οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο και πέτυχαν πολλά τέρματα προς απόλαυση των θεατών .

Στο πρώτο μέρος οι παίκτες του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους και παίζοντας εξαιρετικά καλά κατάφεραν να προηγηθούν με 4-0 ,σκορ με το οποίο έκλεισε το α’ ημίχρονο.
Στο β’ μέρος οι παίκτες του Frederick University εκμεταλλευόμενοι την χαλάρωση από τους αντιπάλους τους αντεπετέθησαν και κατάφεραν να πετύχουν δύο τέρματα τα οποία όμως δεν ήταν αρκετά για να ανατρέψουν το σκορ αφού στον αντίποδα οι παίκτες του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου πέτυχαν και αυτοί ένα τέρμα με το τελικό σκορ να κλείνει στο 5-2

Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου το οποίο έδειξε σημεία βελτίωσης και η συνέχεια αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον αφού από την όλη παρουσία των πανεπιστημίων που έμειναν πίσω στην βαθμολογία ίσως κριθεί τελικά και ο πρωταθλητής.