Το... πάνω χέρι στο Frederick

Το Frederick ήταν ο μεγάλος νικητής της 4ης αγωνιστικής στο πανεπιστημιακό πρωτάθλημα φούτσαλ ανδρών, καθώς κέρδισε το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο και την ίδια στιγμή πήρε το πάνω χέρι ενόψει και της μάχης του πρωταθλήματος. Στο άλλο ματς της ημέρας, το Πανεπιστήμιο Κύπρου «ξέσπασε» απέναντι στο Ευρωπαϊκό κερδίζοντας με 7-1.

Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο – Frederick 2-4
Στο ΓΣΟ πραγματοποιήθηκε ένας πολύ υψηλής ποιότητας και έντασης αγώνας, με το Frederick να πανηγυρίζει μια μεγάλη νίκη, που του έδωσε τη δυνατότητα να συγκατοικήσει με το ΤΕΠΑΚ στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι φουτσαλιστές του Μάριου Ιωάννου εμφανίστηκαν ανώτεροι, προηγήθηκαν στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη, το ΤΕΠΑΚ απάντησε, μείωσε αρχικά στο σκορ σε 2-1, ωστόσο οι παίκτες του Δημήτρη Ελισαίου δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από τον αγώνα. Το Frederick βρήκε και τρίτο γκολ, έκοψε τη φόρα των γηπεδούχων και το τελικό 4-2 τους έδωσε μια τεράστια νίκη ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.

Πανεπιστήμιο Κύπρου – Ευρωπαϊκό 7-1
Εύκολο έργο είχαν οι φουτσαλιστές του Αντρέα Καλλινίκου, οι οποίοι από την αρχή πήραν τα ηνία της αναμέτρησης και έφθασαν με άνεση στο τρίποντο. Από το ημίχρονο, το κρατικό Πανεπιστήμιο προηγήθηκε με 3-0 και μετέτρεψε την επανάληψη σε τυπική διαδικασία. Πρωταγωνιστής ο Χρυσοστόμου, ο οποίος πέτυχε τα τέσσερα από τα επτά γκολ του Πανεπιστημίου Κύπρου.