Τυνησία - Αυστραλία: Πρώτο τρίποντο με... "εντολή" Ντιουκ

Η Αυστραλία κέρδισε με 1-0 την Τυνησία στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Δ' Ομίλου του Μουντιάλ. Μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης ο Ντιουκ στο 23ο λεπτό του αγώνα με γυριστή κεφαλιά. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη των Αυστραλών στο Μουντιάλ μετά και την ήττα της πρεμιέρας από την Γαλλία. Στον 1 βαθμό παρέμεινε η Τυνησία καθώς είχε έρθει ισοπαλία στην πρεμιέρα κόντρα στην Δανία.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα...

- ΕΝΑΡΞΗ...

- 7' Aναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά...

- 12' Χωρίς κάποια φάση ο αγώνας, καλύτερη η Αυστραλία...

20' Ευκαιρία για την Τυνησία! Ταχύτατη αντεπίθεση, ο Τζεμπαλί κάνει το γύρισμα αλλά ο Μσακνί θα βγει με την… μπάλα άουτ.

21' Δυνατό σουτ ο Ντρέγκερ, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

23' Γκολ η Αυστραλία! Ωραία σέντρα του Γκόντγουιν, ο Ντιουκ με γυριστή κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στην Αυστραλία.

Συμπληρώσαμε το μισάωρο, με την Αυστραλία να προηγείται της Τυνησίας, χάρη στο γκολ του Ντιούκ στο 23'.

34' Κόρνερ για την Αυστραλία. Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

- 41' Μεγάλη ευκαιρία για την Τυνησία! Ο Σούταρ με απίστευτο τάκλιν σώζει την Αυστραλία στο τετ-α-τετ του Ντρέγκερ. Άγγιξαν την ισοφάριση οι Αφρικανοί!

- 5 λετπά έξτρα χρόνος...

45+3' Μεγάλη ευκαιρία για την Τυνησία! Ο Μσακνί ξεγέλασε την άμυνα της Αυστραλίας, αλλά το πλασέ που έκανε με τη μια πέρασε λίγο άουτ.

- ΗΜΙΧΡΟΝΟ...

- ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

56' Ευκαιρία για την Αυστραλία! Γύρισμα ο Γκούντγουιν, δεν ήταν κανένας παίκτης εκεί να σκοράρει.

71' Μεγάλη ευκαιρία η Αυστραλία! Γύρισμα ο ΜακΚλάρεν, δεν μπόρεσε να κάνει το 2-0 ο Λέκι.

73' Ωραίο σουτ ο Μσακνί, μπλόκαρε ο Ράιαν.

87' Απειλεί η Τυνησία. Σόλο του Σασί, δεν μπορεί να κάνει καλό τελείωμα μέσα από την περιοχή.

- 6 λεπτά έξτρα χρόνος...

- Τέλος...

Οι εντεκάδες:

Τυνησία: Νταμέν, Ταλμπί, Μεριά, Μπρον, Αμπντί, Ντρέγκερ, Σχιρί, Λαϊντουνί, Σλιτί, Μσακνί, Τζεμπαλί.

Στον πάγκο: Χάνσεν, Μπεν Σάιντ, Μαθλούθι, Μαάλουλ, Ίφα, Κεχρίντα, Σλιμανέ, Ρομντχάνε, Χάνδρι, Σάσι, Μέτζμπρι, Τσααλέλι, Κχάζρι, Τζαζίρι, Κχενίσι.

Αυστραλία: Ράιαν, Κάρασιτς, Σουτάρ, Ρόουλς, Μπέχικ, ΜακΓκι, Μοόι, Ίρβιν, Λέκι, Γκούντγουιν, Ντιουκ.

Στον πάγκο: Βούκοβιτς, Ρεντμάινε, Ντετζένεκ, Κινγκ, Ντενγκ, Ράιτ, Μπάκους, Χρούστιτς, Μαμπίλ, Κουόλ, Ντέβλιν, ΜακΛάρεν, Κάμινγκς, Τίλιο.

* Το άρθρο περιλαμβάνει διαφήμιση από την Bet on Alfa.