Τυνησία-Γαλλία: Γλυκόπικρη νίκη και αποκλεισμός

Νίκη χωρίς αντίκρισμα για την Τυνησία του Κεσχρίντα, η οποία επικράτησε 1-0 της Γαλλίας των πολλών αλλαγών και τουλάχιστον αποχαιρέτησε το Μουντιάλ με ψηλά το κεφάλι.

1' Σέντρα

8΄ ΓΚΟΛ για την Τυνησία που δεν μετρά λόγω οφσάιντ.  Ο Γκαντρί έκανε την προβολή έπειτα από εκτέλεση φάουλ και νίκησε τον Μανταντά, όμως τελικά το γκολ δεν θα μετρήσει

Η Τυνησία προσπαθεί να ασκήσει πίεση στα καρέ των Τρικολόρ στα πρώτα λεπτά και τους οδηγεί σε εύκολα λάθη στον χώρο της μεσαίας γραμμής

Πατάει καλύτερα η Τυνησία στο πρώτο τέταρτο, αλλά τα χαλάει όταν φτάνει έξω από την περιοχή της Γαλλίας

25΄ Καλή στιγμή για τη Γαλλία! Ο Φοφανά έβγαλε τον Κομάν σε θέση βολής, ο τελευταίος ωστόσο έχασε το κοντρόλ και σούταρε άστοχα

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά, μοναδική καλή στιγμή στον αγώνα η ευκαιρία του Κομάν

Μεγάλη γιούχα στο γήπεδο όταν η μπάλα βρίσκεται στα πόδια των παικτών της Γαλλίας

34΄ Επικίνδυνη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι της Γαλλίας, έδιωξε ο Καμαβινγκά

35΄ Καλή στιγμή για τους Τυνήσιους, ο Καζρί έπιασε καλοζυγισμένο σουτ έξω από την περιοχή, έδιωξε σταθερά ο Μανταντά

Προσπαθεί να αναπτυχθεί πλέον η Γαλλία, η οποία ωστόσο δεν έχει το καθαρό μυαλό για να δημιουργήσει απειλητικές καταστάσεις

Πολύ κακή η εικόνα του ματς στο α΄μέρος

42΄ Επικίνδυνο γύρισμα του Καζρί στη μικρή περιοχή, απομάκρυνε η άμυνα των Τρικολόρ

Καθυστερήσεις - 2'

Ημίχρονο, Τυνησία - Γαλλία 0-0

45' Eναρξη β' ημιχρόνου

Κεφάτοι στο ξεκίνημα του β΄μέρους οι Τυνήσιοι που ψάχνουν το γρήγρο γκολ

Διαμαρτυρίες των Αφρικανών για ένα τάκλιν του Τσουαμενί στην περιοχή, φαίνεται να έχει βρει μπάλα ο Γάλλος χαφ

Δυο τελικές στο α΄μέρος για τη Γαλλία, η χαμηλότερη επίδοση που έχει καταγράψει σε ματς ομίλων του Μουντιάλ από το 1966!

52΄ Λαϊντουνί! Ο Τυνήσιος νίκησε στη μονομαχία τον Ντισασί, αλλά έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια από δύσκολη γωνία

57΄ ΓΚΟΛ 1-0 Η Τυνησία, λύνει τον γόρδιο δεσμό με τον Καζρί.  Οι Τυνήσιοι έκλεψαν ψηλά, ο Καζρί έκανε την κούρσα και με υπέροχο τελείωμα έγραψε το 1-0

Αυτή τη στιγμή όσο μένει το 0-0 στο Αυστραλία-Δανία, η Τυνησία προκρίνεται στην επόμενη φάση!

Αλλάζουν ξανά τα δεδομένα, η Αυστραλία σκοράρει απέναντι στη Δανία πλέον για την ώρα κρατάει αυτή τη εισιτήριο στα χέρια

Αλλεπάλληλες μάχες στον χώρο του κέντρου, με την Τυνησία να ψάχνει χώρους για το δεύτερο γκολ

Αποκαρδιωτική η Γαλλία και στο β΄μέρος, δεν μπορεί με τίποτα να συντονίσει μια οργανωμένη επίθεση προς τα αντίπαλα καρέ

Πιέζει η Γαλλία για τα καλά πλέον αλλά όχι με ουσία

79' Οι Γάλλοι πήγαν τώρα από την πλευρά του Καμαβινγκά για να αναπτυχθούν

79' Σέντρα του Ντεμπελέ που αιφνιδιάζει τον γκολκίπερ των Τυνήσιων αλλά βγάζει τη μπάλα

80' Κεφαλιά του Ντισασί ψηλά έξω μετά από κόρνερ των Γάλλων

82' Σουτ του Ντεμπελέ που μπλοκάρεται

Πιο δραστήρια επιθετικά στα τελευταία λεπτά η Γαλλία αλλά πάλι δίχως αντίκρισμα

Οι Τυνήσιοι δεν μπορούν με τίποτα να κρατήσουν μπάλα

85' Σέντρα Ντεμπελέ και σκαστό σουτ Ραμπιό που θα φύγει αρκετά έξω

86' Ξανά ανάπτυξη των Γάλλων με τον Ντεμπελέ

87' Πέρασε τον αντίπαλό του ο Ντεμπελέ αλλά μετά του έφυγε ο έλεγχος της μπάλας

Η Γαλλία έχει πάλι κατοχή μπάλας

89' Τρομερή ενέργεια Μπαπέ που έκανε 'ποδιά' σε 2 αντιπάλους του και το σουτ του αποκρούστηκε δύσκολα

89' 'Χάθηκε' η μπάλα με τη συνεργασία των Γάλλων. Σουτ του Μουανί που πήγε έξω και κόρνερ για τη Γαλλία

Καθυστερήσεις - 8'

92' Ο Μπαπέ έχει πάρει φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τους Τρικολόρ.

93' Φάουλ του Μπαπέ στο τείχος και μετά επικίνδυνη σέντρα - σουτ που έβγαλε δύσκολα ο γκολκίπερ των Τυνήσιων

Οι Τυνήσιοι στον πάγκο παρακολουθούν το άλλο ματς!

97' ΓΚΟΛ. Η Γαλλία βρίσκει γκολ για το 1-1

Το σουτ του Γκριεζμάν ήταν εξαιρετικό και πήγε στα δίχτυα μετά το ξεκίνημα της προσπάθειας του Καμαβινγκά