Από ένα γκολ και... δίκαιο "Χ" στο Παραλίμνι (φώτος)

ΕΝΠ και Ομόνοια συμβιβάστηκαν στο τελευταίο παιχνίδι της σεζόν. Το 1-1 κρίνεται δίκαιο αφού το ματς ήταν ισοζυγισμένο σε όλη την διάρκεια, με την κάθε ομάδα να έχει τα δικά της καλά διαστήματα. Με γκολάρα του Λόπες προηγήθηκαν οι πράσινοι, με τον Ενόχ ισοφάρισαν οι βυσσινί. Το www.kerkida.net ήταν στο ''Τάσος Μάρκου''.

ΤΟ "ΦΙΛΜ" ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

-1' Έναρξη της αναμέτρησης

-9' Εξαιρετικό ψαλιδάκι του Πίττα από το ύψος της περιοχής, έτοιμος ο Μεχίας

-11' Ασυνεννοησία ανάμεσα σε Μουλαζίμη και Κλέιμαν, τελικά ο τερματοφύλακας της ΕΝΠ προλαβαίνει προ του Τζιωνή και απομακρύνει

-16' Σουτ του Πίττα στην "κλειστή" γωνία του Μεχίας που αποκρούει εύκολα

-Εντελώς ακίνδυνη η Ομόνοια στο πρώτο 20λεπτο

-27' Ο Ζίβετς ζητά πέναλτι σε μαρκάρισμα του Αγγελή

-29' Κίτρινη στον Τζιωνή για φάουλ στον Ριέρα, διαμαρτύρονται οι πράσινοι ότι ήταν αυστηρή

-35' Κακό το θέαμα, ελάχιστες φάσεις. Παιχνίδι κέντρου προς το παρόν

-42' Μεγάλη ευκαιρία για τους πράσινους: Σέντρα του Σοάρες από δεξιά, πλασέ του Ζίβετς στην κίνηση και απόκρουση από τον Κλέιμαν

-44' Κίτρινη στον Ενόχ για φάουλ στον Τζιωνή

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος

-Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

-54' Τεράστια ευκαιρία για τους βυσσινί, ο Ρασμούσεν εξ επαφής σουτάρει έξω

-56' Νέα ευκαιρία για την ΕΝΠ. Σέντρα του Βαλλιάνου από αριστερά, προβολή του Κυριάκου και ο Κούσουλος βάζει το πόδι και σώζει

-58' Ψαλιδάκι του Ραμίρεζ από κοντά, έτοιμος ο Κλέιμαν

-61' Ευκαιρία για την Ομόνοια, σουτ του Ζίβετς μέσα στην περιοχή, δύσκολα ο Κλέιμαν

-62' Μέσα ο Μόντες, έξω ο Ζίβετς

-74' Μέσα ο Κουμής, έξω ο Πίττας

-75' Δυνατό σουτ του Ζάρατε από το ύψος της περιοχής, σταματά στο σώμα του Γκαφούρ

-76' Σουτ του Ραμίρεζ από μακριά, σε κόρνερ ο Κλέιμαν

-77' ΓΚΟΛ 0-1 η Ομόνοια! Μετά από κόρνερ απομάκρυναν οι αμυντικοί της ΕΝΠ και ο Λόπες με καταπληκτικό σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Κλέιμαν

-84' Μέσα ο Ενρίκεζ, έξω ο Τζιωνής

-85' ΓΚΟΛ, ισοφαρίζει η ΕΝΠ! Ο Ριέρα εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ενόχ που αφέθηκε εντελώς αμαρκάριστος, έσπρωξε τη μπάλα στα δίκτυα με κεφαλιά εξ επαφής

-86' Μέσα ο Μαϊσουράτζε, έξω ο Ζάρατε

-Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

-93' Μέσα ο Ελευθερίου, έξω ο Ουντότζι

-Τέλος, στους 17 βαθμούς η Ομόνοια, στους 12 η ΕΝΠ

ΕΝΠ: Κλέιμαν, Ριέρα, Μουλαζίμης, Ενόχ, Ζάρατε (86' Μαϊσουράτζε), Ουντότζι (93' Ελευθερίου), Αγγελή, Βαλλιάνος, Ρασμούσεν, Κυριάκου, Πίττας (74' Κουμής)

Ομόνοια: Μεχίας,Τζιωνής (84' Ενρίκεζ), Γκαφούρ, Σοάρες, Λόπες, Ζίβετς (62' Μόντες), Ραμίρεζ, Βύντρα, Ντάρμπισαιρ, Κούσουλος, Κατελάρης

Κίτρινες: Ενόχ / Τζιωνής

-Στον αγώνα του πρώτου γύρου η Ομόνοια κέρδισε 1-0 με γκολ του Ματ Ντάρμπισαϊρ στο 25'.

Διαιτητής: Νικολάου Γιώργος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γιώργος
4ος Διαιτητής: Νεοφύτου Νεόφυτος
Παρατηρητής Διαιτησίας: Ξάνθου Ανδρέας