ΗΤΤΑ από Wisła Płock (φώτος)

Την ήττα με 1-0 από την Wisła Płock γνώρισε η ΑΕΚ σε φιλικό παιχνίδι βασικού μονταρίσματος στην Πολωνία. Το γκολ που έκρινε το ματς στο κεντρικό γήπεδο του "Olympic Hotel" πέτυχε ο Karol Angielski στο 34'.

-Έναρξη φιλικού...

2' Διαγώνιο σουτ του Κωνσταντίνου η μπάλα λίγο έξω.

5' Ακυρωθέν γκολ του Μόισοφ σε κεφαλιά μετά από σέντρα του Σάστρε. Ο Σκοπιανός υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

10 ' Καλή ευκαιρία για την Wisła σε μια συνεργασία των Tomasik και Ricardinho.

15' Καλό σουτ για την ΑΕΚ, μπλόκαρε ο Wrąbel.

19' Χαμένη ευκαιρία για την Wisła. ο Rasak έκανε το δυνατό σουτ όμως ο Χριστοδούλου του είπε όχι...

29' Καλή ευκαιρία για την Πολωνική ομάδα με τον Dominik Furman να βρίσκει τον Alan Uryga αλλά για εκατοστά να μην προλαμβαίνει την μπάλα.

34' ΓΚΟΛ 0-1 η Wisła Płock. Σκόρερ ο Karol Angielski.

44' Μακρινό φάουλ του Dominik Furman από περίπου σαράντα μέτρα, αλλά η μπάλα πήγε ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου...

46' Eυκαιρία με τον Ράσπα στα αρχικά στάδια του δευτέρου ημιχρόνου, με τον νεαρό να πιέζεται και να μην μπορεί να πλασάρει όπως θα ήθελε από πλεονεκτική θέση.

52' Ευκαιρία για την Wisła με τον Giorgi Merebashvili.  Ωραια απόκρουση του Τούμπα μετά από διαγώνιο σουτ.

60' Πολλές αλλαγές στο παιχνίδι.

80' Παραμένει το 0-1 για τους Πολωνούς.

Τέλος φιλικού...

ΑΕΚ: Χριστοδούλου, Μόισοφ, Αναστασίου, Ιωάννου, Σάστρε, Θωμά, Τρύφωνος, Αναστασίου, Ράσπας, Φλοριάν

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Τούμπας, Truyols, Trickovski, Hevel, Πελεκάνος, Cases, Mikel, Γιάννου.

*Όσοι δεν αγωνίστηκαν στο φιλικό έκαναν ξεχωριστό πρόγραμμα προπόνησης.

Wisła Płock:  Wrąbel, Stępiński, Uryga, Marcjanik, Tomasik, Furman, Rasak, Adamczyk, Ricardinho, Stevanović, Zawada.