Το παλέψαμε στο Β' αλλά... (φώτος)

Ήττα από την Ρωσία με 1-0 για την Εθνική. Οι Ρώσοι ήταν ανώτεροι, η Κύπρος το πάλεψε με όλες τις δυνάμεις αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει τη δεύτερη σερί ήττα. Καταιγιστικοί οι Ρώσοι στο πρώτο ημίχρονο, ανεβήκαμε στην επανάληψη αλλά το γκολ που θα έφερνε κέρδος δεν ήρθε. Μένει το μαχητικό πνεύμα των διεθνών που δεν παράτησαν το ματς μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο «Nizhny Novgorod Stadium» και σας μετέφερε όλα όσα έγιναν.​

- Έναρξη αγώνα

- 2' Στην αντεπίθεση η Ρωσία, ο Γκολοβίν στη περιοχή, ο Λαίφης κόβει σε κόρνερ. Πρώτη επικίνδυνη κατάσταση.

- 7' Μπήκε δυνατά η Ρωσία, η Κύπρος προσπαθεί να αμυνθεί αποτελεσματικά.

- 9' Κόρνερ των Ρώσων, ο Τζούμπα πιο ψηλά απ' όλους παίρνει το κεφάλι η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

- 10' Επιμένουν οι Ρώσοι που είναι ορμητικοί...

- 11' Κεφαλιά του Τζούμπα, αδύναμη στα χέρια του Πάρντο η μπάλα.

- 13' Πρώτη τελική για τη Κύπρο. Ωραία ομαδική προσπάθεια που κατέληξε στον Άντονι, το σουτ που επιχείρησε άουτ.

- 17' Μεγάλη ευκαιρία για τους Ρώσους, ο Τζούμπα μόνος και αφύλακτος στη μικρή περιοχή, έκανε τη κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα στα χέρια του Πάρντο!!!

- 20' Κίτρινη στον Μακρή.

- 23' Φάουλ για τη Ρωσία σε καλό σημείο. Άστοχη έξοδος του Πάρντο, η μπάλα έφθασε στον Φερνάντες, σώζει προ της γραμμής ο Λαίφης!

- 27' Σέντρα του Άντονι, το κεφάλι ο Πιέρος, άουτ η μπάλα.

- 29' Μεγάλη ευκαιρία η Κύπρος! Ο Μαργκάσα τη συρτή σέντρα, ο Πιέρος τη προβολή, η μπάλα μόλις άουτ!!!

- 30' Λάθος εκτίμηση του Πάρντο, τεράστια ευκαιρία η Ρωσία. Ο Ιόνοφ αστοχεί από κοντά με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα μας.

- 34' Δύσκολες στιγμές στην άμυνα μας, οι Ρώσοι έφτασαν κοντά στο γκολ αλλά είναι άστοχοι. Πρώτα ο Πάρντο έσωσε το πλασέ του Τζούμπα, στη συνέχεια ο Φερνάντες με πεσμένο τον τερματοφύλακα μας, έκανε το πλασέ, η μπάλα παράλληλα με την εστία.

- 38' ΓΚΟΛ για την Ρωσία και 1-0. Ο Ιόνοφ αυτή τη φορά βρήκε δίχτυα. Μια προσπάθεια που ξεκίνησε από τα αριστερά, η μπάλα έφθασε στη περιοχή, ο μεσοεπιθετικός της Ροστόφ νίκησε τον Πάρντο.

- 42' Σωτήρια παρέμβαση του Νικ Ιωάννου σε κόρνερ. Ο Τζούμπα ήταν έτοιμος να οπλίσει...

- 44' Κίτρινη κάρτα στον Γκολοβίν

Ημίχρονο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ το σχόλιο ημιχρόνου...

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

- 48' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Μακρή...

- 49' Επανέναρξη...

- 50' Κοντά στο 2-0 η Ρωσία, ο Ιόνοφ από πλεονεκτική θέση αστοχεί...

- 53' Τζούμπα στη περιοχή, το πλασέ του στην αγκαλιά του Πάρντο

- 56' Προσπάθεια για την Κύπρο, ο Εφραίμ εκτός περιοχής κάνει το σουτ, δεν ανησυχεί ο Γκιγιέρμε

- 62' Kίτρινη κάρτα στον Μαργκάσα.

- 68' Σέντρα στη περιοχή μας, ο Τζούμπα από κοντά, αστοχεί!

- 70' Ο Εφραίμ προβληματίζει τους Ρώσους, κάνει το σουτ η μπάλα κοντράρει σε κόρνερ.

- 71' Εκτέλεση κόρνερ από τον Εφραίμ, στο πρώτο δοκάρι ο Αρτυματάς κάνει το κεφάλι, άουτ!

- 72' Κίτρινη κάρτα στον Κοντράσοφ.

- 74' Ευκαρία από τους Ρώσους, ο Μίραντσουκ δεν μπορεί να σκοράρει.

- 75' Νέα τελική για την Κύπρο, ο Πιέρος την κεφαλιά, στην αγκαλιά του Γκιγιέρμε η μπάλα.

- 84' Τεράστια ευκαιρία για τη Ρωσία, ο Τζούμπα σε πλεονεκτική θέση, έκανε το σουτ, ο Νικόλας Ιωάννου μας σώζει!

- 87' Τετ α τετ του Τζούμπα με τον Πάρντο, ο κίπερ της Εθνικής κάνει σπουδαία επέμβαση.

- 88' Σέντρα του Σπόλιαριτς, ο Πίττας δεν μπορεί να ενωθεί με τη μπάλα, κόρνερ για τη Κύπρο.

- 89' Σουτ του Μαργκάσα άουτ

- 90' Επικίνδυνα η Εθνική, ο Εφραίμ πήγε να μπει στη περιοχή, κόπηκε από τον Φερνάντες.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

ΤΕΛΟΣ

Εντεκάδες

Ρωσία: Γκιγιέρμιε, Φερνάντες, Σεμένοφ, Οζντόεφ, Ζόμπνιν (Μπαρίνογ 78'), Κουντριάσοφ, Τζικίγια, Γκολόβιν, Μίραντζουκ, Ιόνοφ, Τζούμπα

Στον πάγκο: Λούνεφ, Σουνίν, Νόισταντερ, Πετρόφ, Μπέλιαεφ, Μπαρίνοφ, Σμολόφ, Σαλόφ, Α. Μιραντσουκ (Α. Μίραντσουκ 63'), Μπακάεφ, Αχμέτοφ, Σερνόφ

Κύπρος: Πάρντο, Ν. Ιωάννου, Πιέρος, Αβραάμ (Πίττας 70΄), Κούσουλος, Μακρής (Σπόλιαριτς 80'), Μαργκάσα, Αρτυματάς, Λαίφης, Κωστή, Γεωργίου (Εφραίμ 46')

Στον πάγκο: Πέτρου, Μιχαήλ, Μ. Ιωάννου, Βασιλείου, Κατελάρης, Εφραίμ, Αντωνίου, Μυτίδης, Αντωνιάδης, Σπόλιαριτς, Πίττας

Διαιτητής: Marco Di Bello (ITA)

A' Bοηθός: Giorgio Peretti (ITA)

B' Βοηθός: Ciro Carbone (ITA)

Τέταρτος: Maurizio Mariani (ITA)

ΠΑΙΞΕ ΣΤΗΝ PARIMATCH ΜΕ CASHOUT, €5 BONUS ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ, 100% BONUS ΕΓΓΡΑΦΗΣ, CASHBACK, 100% ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ LIVE, ΔΩΡΑ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ!