Τεσσάρα στο ΑΠΟΕΛ και κορυφή η Ομόνοια! (φώτος)

Η Ομόνοια πήρε το μεγάλο ντέρμπι κορυφής με το ΑΠΟΕΛ και με τη νίκη της 4-1, έμεινε μόνη στην πρώτη θέση, στον πίνακα του πρωταθλήματος Κ19. Οι δυο ομάδες ήταν ισόβαθμες με 21 βαθμούς πριν το παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν αλλά οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί στο 2ο μέρος και έβαλαν τέσσερα γκολ!

-Πρώτο σφύριγμα

-5’ Εχασε μια μεγαλή ευκαιρία η Ομόνοια, μόλις έξω το σουτ του Χαραλάμπους

-20' Έχει τον έλεγχο το ΑΠΟΕΛ μέχρι στιγμής

-25’ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια, με τον Χαραλάμπους. Μετά απο κλέψιμο και αντεπίθεση, η μπάλα έφτασε στον Χαραλάμπους μέσα στην περιοχή, το σουτ του από καλή θέση, ψηλά άουτ

-ΓΚΟΛ, 0-1 το ΑΠΟΕΛ στο 29’. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Χριστοδούλου και κεφαλιά του Κατσαντώνη, ο Καλογήρου έκανε την προβολή από κοντά ανοίγοντας το σκορ!

-35’ Ακυρώνεται γκολ της Ομόνοιας ως οφσάιντ. Δεν διαμαρτυρήθηκαν οι πράσινοι

-45’ Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Α. Κακουλλή να μην μπορεί να σκοράρει από κοντα μετά απο παρέμβαση των αμυντικών

-Τέλος ημιχρόνου

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος

- 51’ ΓΚΟΛ, 1-1, η Ομόνοια ισοφαρίζει. Ο Ανδρόνικος Κακουλλής βγήκε τετ-α-τετ και κρέμασε εντυπωσιακά τον κίπερ του ΑΠΟΕΛ!

-ΓΚΟΛ ξανά οι πράσινοι! Στο 57’ γύρισμα του Ανδρόνικου Κακουλλή στην περιοχή και πλασέ του Κρίστιαν Φώτη που έγραψε το 2-1

-60’ Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ, ο Βελετινάς στη θέση του Χριστοδούλου

-63’ Μενοίκου στη θέση του Ποντικού

-65’ Πολύ καλύτερη η Ομόνοια στην επανάληψη

-70’ Στη θέση του Καλογήρου ο Ιωάννου

-75’ Σουτ του Χαραλάμπους, φοβερή απόκρουση από τον Θεοδουλίδη

-76’ Νέα ευκαιρια για την Ομόνοια με τον Α.Κακουλλή να σουτάρει και τον κίπερ του ΑΠΟΕΛ να αποκρούει εκ νέου!

-78' Έξω ο Χαραλάμπους, μέσα ο Παπαπαναγιώτου

-ΓΚΟΛ στο 83’, 3-1 για την Ομόνοια με τον Α.Κακουλλή!

-ΓΚΟΛ ξανά οι γηπεδούχοι στο 85', 4-1 με μακρινό σουτ του Μαρίνου Τζιωνή!

-87’ Ομόνοια/ Έξω ο Τζιωνής, μέσα ο Γαβριήλ

-85’ Ομόνοια/Μέσα Παναγή, έξω Α. Κακουλλής

-Τέλος και μεγάλη νίκη για του πράσινους

Oμόνοια: Αντωνίου, Φώτη, Τζιωνής, Γεωργίου, Ιακώβου, Λεμέσιος, Α. Κακουλλής, Γ. Κακουλλής, Κονομής, Ποντικός Χαραλάμπους

ΑΠΟΕΛ: Θεοδουλίδης, Σωκράτους, Καραγιάννης, Παπαδόπουλος, Πολυκάρπου, Καλογήρου, Χριστοδούλου, Χαραλάμπους, Ηλία, Αρτεμίου, Ναούμ, Κατσαντώνης