Ο Ολυμπιακός το γύρισε σε 2 λεπτά! (φώτος)

Ο Οθέλλος ήταν μπροστά με 1-0 στο παιχνίδι που διακόπηκε στις 5 Απριλίου (ΕΔΩ όσα έγιναν τότε) όμως ο Ολυμπιακός το γύρισε με δυο γκολ από τον Ράμος στο 87' και στο 89' και πήρε το τρίποντο, στα περίπου 35 λεπτά εναπομείναντα λεπτά που παίχθηκαν σήμερα. Έτσι οι μαυροπράσινοι ανέβηκαν στους 60 βαθμούς, δυο λιγότερους από τον Εθνικό και έναν περισσότερο από τον Άρη. Το www.kerkida.net ήταν στο γήπεδο.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-58' Επαναρχίζει το ματς

-Ο Οθέλλος άρχισε το παιχνίδι με δυο αλλαγές, έτσι ολοκληρώνει τις τρεις του. Έξω οι Παρασκευά και Θεοχάρους λόγω τραυματισμών όπως μας έχουν ενημερώσει οι άνθρωποι της ομάδας, μέσα οι Τζιακουρής και Χατζηγιαννακού

-Μια αλλαγή (2η) για τον Ολυμπιακό, με τον Βιέρα στη θέση του Ρόμο που επίσης είναι τραυματίας

-58' Κίτρινη στα πρώτα 20 δευτερόλεπτα, στον Φιακά

-62' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Σαμάρα να σουτάρει εξ επαφής και τον Τζιακουρή να διώχνει

-65' Όπως αναμενόταν, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν επιθετικά και ψάχνουν το γκολ

-69' Μεγάλη φάση με τον Τζιακουρή να αποκρούει το εξ επαφής πλασέ του Ράμος όμως σωστά η φάση ακυρώθηκε για οφσάιντ

-70' Ζητά πέναλτι η φιλοξενούμενη ομάδα σε πτώση του Νανίσιο. Ο διαιτητής ήταν κοντά, από το ριπλέι δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση

-71' Άλλη μια μεγάλη  φάση. Ο Τζιακουρής προλαβαίνει το τελευταίο... δευτερόλεπτο τον Νανίσιο πριν "τσιμπήσει" τη μπάλα και βγει μόνος σε κενό τέρμα

-72' Διαμαρτυρίες από τον Ολυμπιακό για υπόδειξη οφσάιντ στον Ράμος

-75' Καλή φάση για τους μαυροπράσινους με τον Νανίσιο να κάνει ωραία προσποίηση στην περιοχή και να σουτάρει από διαγώνια. Ο Τζιακουρής ήταν στη σωστή θέση και απέκρουσε ασταθώς

-Φουλ επίθεση η ομάδα του Κυριάκου Πολυκάρπου, ψάχνει τουλάχιστον ένα γκολ για να ισοφαρίσει

-78' Κίτρινη στον Λεονάρντο που διαμαρτύρεται μετά από υπόδειξη φάουλ εναντίον του

-81' Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ολυμπιακός. Ο Οπόνγκ στη θέση του Λεονάρντο

-81' Έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους. Ζητάνε πέναλτι για χέρι του Γαβριήλ. Από τα ριπλέι που προβλήθηκαν δεν ξεκαθαρίζει η φάση

-87' ΓΚΟΛ, 1-1. Ο Ράμος από διαγώνια δεξιά νικάει τον Τζιακουρή με δυνατό σουτ και ισοφαρίζει

-88' Σωστά ανακόπτεται για οφσάιντ ο Σαμάρας

-89' ΓΚΟΛ 1-2. Ο Ράμος σκοράρει ξανά και βάζει μπροστά τον Ολυμπιακό. Ο Νανίσιο γύρισε από αριστερά και ο Ράμος εξ επαφής έκανε την προβολή

-Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις

-91' Διακοπή για λίγο αφού ο Σαμάρας είναι στο έδαφος με τραυματισμό

-Τέλος και το τρίποντο στον Ολυμπιακό

Οθέλλος: Παρασκευά (57' Τζιακουρής), Γαβριήλ, Κυριάκου, Βασιλείου, Ζόλαντ, Κυριάκου.Κ, Θεοχάρους (57' Χατζηγιαννακού), Κουμουρής, Τσίτας (46' Φιάκας), Κατσής, Τζαμάς

Στον πάγκο οι: Ρομέρο, Σολάρι, Τζόνσον, Μιχαήλοβιτς, Φοφανά, Κώστα, Φιάκας.

Ολυμπιακός: Γιωργαλλίδης, Λεονάρντο (81' Οπόνγκ), Πιερμάρ, Ροτζέριο, Ρομό (57' Βιέιρα), Σαμάρας, Αντωνίου, Νανίσιο, Παχίπης Α. (46' Παχίπης Γ.), Ράμος, Παπαγεωργίου

Στον πάγκο οι: Κωνσταντίνου, Πουγιούκκας, Ανδρέου, Οπόνγκ.