ΑΕΚ- Οθέλλος: Έβρεξε γκολ και... κιτρινοπράσινη πρόκριση!

Η ΑΕΚ νίκησε με 4-2 τον Οθέλλο και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου. Αποκλεισμός για την ομάδα της Αθηαίνου στο ντεμπούτο του Κώστα Σακκά.

Πολύ καλή η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο σκόραρε δύο τέρματα από νωρίς και έδειξε τις προθέσεις της να "καθαρίσει" την πρόκριση (Τόνγκια 10', Γκαρθία 16'). Σε πιο παθητικό ρόλο ο Οθέλλος το πρώτο 45λεπτο. Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο μέρος με τους γηπεδούχους να σκοράρουν και πάλι νωρίς μόλις στο 49' με τον Σάντσες. Μείωσε στο 52' ο φιλοξενούμενος Οθέλλος με τον Ανάνγκ. Απάντησε η ΑΕΚ πέντε λεπτά αργότερα με τον Σάντος, με τον Ντούρις να διαμορφώνει το τελικό 4-2 στο 72'. Δοκιμές και αλλαγές και για τους δύο προπονητές, που εκμεταλλεύτηκαν το παιχνίδι για να μοιράσουν χρόνο συμμετοχής.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στην "Αρένα".

Στην περιγραφή του αγώνα η Φυτούλα Μωυσέως, στο γήπεδο ο Χρίστος Χαραλάμπους.

-Σέντρα στο ματς.

-4' Πλασέ του Τόνγκια, έξω η μπάλα.

-9' Μακρινή μπαλιά του Ανάνγκ, η μπάλα κατέληξε στον Πίριτς.

-10' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Τόνγκια με ωραίο πλασέ από πλάγια θέση στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

-14΄ Κίτρινη κάρτα στον Σολ.

-16' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Σέντρα από τα δεξιά με τον Φαράζ, ο Σολ κατέβασε με το κεφάλι στον Γκαρθία και αυτός από πολύ κοντά θα κάνει το 2-0. Καταιγιστική η ΑΕΚ.

-26' Μακρινό σουτ του Ουεσλάτι, δεν ανησυχεί ο Πίριτς.

-Έχει την κατοχή της μπάλας η ΑΕΚ.

-36' Έπεσε ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

-38' Κίτρινη κάρτα στον Ανάνγκ για φάουλ πάνω στον Τόνγκια.

a

-41' Δυνατό σουτ του Γκιούρτσο, διώχνει σε κόρνερ ο Παναγιώτου.

-43' Νέο σουτ από τον Γκιούρτσο, το κόβει και αυτό ο Παναγιώτου.

-Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-45' Κεφαλιά του Φαράζ, άστοχη.

-45+1' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Γύρισε ο Γκαρθία ωραία την μπάλα στον Σάντσες, με τον τελευταίο να κάνει σουτ. Έξω η μπάλα.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-46' Διπλή αλλαγή για τον Οθέλλο. Χριστοδούλου μέσα, Ράμος έξω. Πιχ μέσα, Μπραμπίγια έξω.

-48' Αλλαγή και για την ΑΕΚ. Ντιουνκού μέσα, Γκαρθία έξω.

-49' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Σάντσες με κεφαλιά έκανε το 3-0.

-51' Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Μέσα οι Τρισκόφσκι και Σάντος, έξω οι Σολ και Φαράζ.

-52΄ ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο. Με δυνατό σουτ στην κίνηση του Ανάνγκ μειώνει σε 3-1 ο Οθέλλος.

-57' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Σέντρα από τα αριστερά με τον Σάντσες, κεφαλιά από τον Σάντος και 4-1. Διαμαρτυρίες από τον Οθέλλο για χέρι του Τρισκόφσκι, ελέγχθηκε η φάση. Δεν διαφώνησε το ΒΑΡ με τον ρεφ

-58' Χατζηπασχάλης μέσα, Ναρντίνι έξω.

-61' Σταμούλης έξω, Κατσιάτης μέσα.

-72' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο. Ο Ντούρις με την μπάλα, θα περάσει και τον Πίριτς και θα μειώσει για την ομάδα του σε 4-2.

-72' Ντούρις έξω, μέσα ο Σανγκαρέ.

-77' Πλασέ του Γκιούρτσο έξω. Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ.

- 79' Καπτούμ εντός στην θέση του Γκιούρτσο.

-90' Σουτ τουΤόνγκια, μαζεύει ο Παναγιώτου.