Νίκησε και την ΑΕΛ η Πάφος FC (φώτος)

Τέταρτη σερί νίκη για την Πάφο FC με μηδέν παθητικό… Η ομάδα του Ντιμίτρο Μιχαϊλένκο που είχε αρκετές απουσίες, κέρδισε με 1-0 την ΑΕΛ με γκολ του Φουρ στο 19΄, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής. Ο ίδιος παίκτης άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες στο 79΄ με δύο κίτρινες σε 2 λεπτά. Kαλύτερη η Πάφος στο πρώτο ημίχρονο, σαφώς ανώτερη η ΑΕΛ στην επανάληψη που έχασε αρκετές ευκαιρίες να σκοράρει. Ανέβηκε στην 7η θέση με 14 βαθμούς σε 9 αγώνες η Πάφος FC. Η ΑΕΛ έχασε την ευκαιρία να σκαρφαλώσει στην 1η θέση, συνεχίζει με 18 βαθμούς. Τέταρτη νίκη στο πρωτάθλημα για την παφιακή ομάδα, 4η ήττα για την ΑΕΛ.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο "Στέλιος Κυριακίδης" και σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα...

3΄ Ζήτησε πέναλτι με Ριέρα η ΑΕΛ- Ο Χάτσινσον τράβηξε τη φανέλα του Ριέρα, ο ρεφ ήταν κοντά έκρινε ότι δεν ήταν φάση για πέναλτι

8΄ Έδιωξε με γροθιές ο Ρούτκο μετά την εκτέλεση κόρνερ του Ριέρα

11΄ Μεγάλη φάση για την Πάφο- Σέντρα του Φουρ, ο Μπεργικό δεν βρήκε στόχο μέσα από τη μικρή περιοχ

12΄ Άστοχο σουτ από τον Παπαφώτη

19΄ ΓΚΟΛ/Σκοράρει η Πάφος FC με πλασέ του Φουρ! Ασίστ ο Βαλακάρι. Δείτε ΕΔΩ το γκολ

enter " "

28΄ Κίτρινη στο Μεντόγεβιτς, συμπλήρωσε τρεις, χάνει Ανόρθωση ή Απόλλωνα

31΄ Κίτρινη στον Αραγιούρι, συμπλήρωσε τρεις, χάνει ΕΝΠ ή Δόξα

32΄ Νέα φάση για την Πάφο, γύρισμα του Φυλακτού, στο... τσακ δεν πρόλαβε ο Ράκελς.

-Αρκετά κενά στην άμυνα της ΑΕΛ

40΄ Ευκαιρία για την Πάφο, δυνατό σουτ του Φουρ, δύσκολα ο Βοζίνια σε κόρνερ

43΄ Καλή στιγμή για την ΑΕΛ, άστοχο τελείωμα από τον Παπαφώτη

45+1 Ο Ντανίλο δεν μπόρεσε από κοντά να απειλήσει

Ημίχρονο - Τέσσερις τελικές η Πάφος FC, μία η ΑΕΛ. Οι φιλοξενούμενοι έχουν την κατοχή μπάλας στο 57%

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

49΄ Σουτ από τον Παπαφώτη, δεν δυσκολεύτηκε ο Ρούτκο

50΄ Δεύτερη τελική προσπάθεια για την ΑΕΛ μέσα σε 1 λεπτό, άστοχος ο Μαέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής

52΄ Ευκαιρία για την ΑΕΛ, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ριέρα, ο Μαέ δεν βρήκε στόχο με το... δεξί

56΄ Νέα φάση για την ΑΕΛ- Ψηλοκρεμαστό πλασέ από τον Τόρες, έδιωξε δύσκολα ο Ρούτκο

-Επιθετικός μονόλογος για την ΑΕΛ, το ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου

64΄ Κίτρινη στον Τόρες

65΄ Ανδρέας Αβραάμ στη θέση του Παπαφώτη- Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ

67΄ Ακάλε στη θέση του Φυλακτού- Πρώτη αλλαγή και για την Πάφο

69΄ Κίτρινη στον Αβραάμ

70΄ Μετά το 60΄ ισορρόπησε τον αγώνα η Πάφος, χωρίς φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες εδώ και περίπου 15 λεπτά

-Εξακολουθεί να έχει την κατοχή μπάλας η ΑΕΛ, στο 59%

73΄ Ο Γκαζαριάν στη θέση του Κυριάκου

74΄ Ευκαιρία για την ΑΕΛ, άστοχη η κεφαλιά του Τεσέιρα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αβραάμ

77΄ Κίτρινη στον Φουρ, κλώτσησε τη μπάλα μακριά

78΄ Μέσα ο Μαϊντεβατς, έξω ο Ριέρα - 3η και τελευταία αλλαγή ο Κέρκεζ

78΄ Κίτρινη στο Σάντος

79΄ Με 10 παίκτες η Πάφος FC, δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ναβαρόνε Φουρ για επικίνδυνο παίξιμο σε αντίπαλο, σωστός ο ρεφ. Ο Ολλανδός άσος δέχθηκε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε 2 λεπτά

84΄ Καλή στιγμή για την ΑΕΛ με Μαϊντεβατς, αλλά δεν έφυγε με δύναμη από το κεφάλι του η μπάλα

86΄ Ο Μαϊντεβατς ήταν έτοιμος να πλασάρει, ο Αραγιούρι έδιωξε σε κόρνερ

-Θεατής... ο Βοζίνια στο β΄ ημίχρονο

5 λεπτά καθυστερήσεις

90+1 Λάθος διώξιμο του Ρούτκο, ο Τόρες ήταν... άστοχος

90+3 Νέα φάση για την ΑΕΛ, ο Σάιθ έβαλε κόντρα στο τελείωμα του Μαϊντεβατς

90+3 Μεγάλη ευκαιρία ξανά για την ΑΕΛ, αδύναμη κεφαλιά του Τεσέιρα από κοντά, μάζεψε ο Ρούτκο