ΑΕΖ-Καρμιώτισσα: Πορτοκαλί... ανατροπή στο 90+3! (Φώτος)

Πολύ σημαντικό διπλό πέτυχε η Καρμιώτισσα με 2-1 επί της ΑΕΖ στο στάδιο "Αμμόχωστος-Επιστροφή".

Τον αγώνα φέρνει κοντά σας η Meridianbet

φ534ρε

Η Καρμιώτισσα ήταν αυτή που είχε τον έλεγχο στα πρώτα λεπτά του αγώνα, ωστόσο, η ΑΕΖ ήταν αυτή που κατάφερε να προηγηθεί στην πρώτη ευκαιρία της στο 21' με πλασέ του Ντιγκινί, μετά το φάουλ του Σαμπό.
Τρία λεπτά αργότερα η ΑΕΖ είχε την ευκαιρία για 2ο γκολ, όμως, παρά την προσπάθεια του Χατζηβασίλη δεν είχε αποτέλεσμα. Στο 37' υπήρξαν διαμαρτυρίες για χέρι του Γιαντάλ στην περιοχή της ΑΕΖ με τον διαιτητή να έχει αντίθετη άποψη. Η φάση εξετάστηκε από το VAR το οποίο υιοθέτησε την απόφαση του  Μενέλαου Αντωνίου. Στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνο η Καρμιώτισσα ζήτησε πέναλτι όταν ο Θεοδώρου μπήκε από αριστερά σούταρε και η μπάλα πέρασε έξω. Ωστόσο το VAR κάλεσε τον διαιτητή για πιθανή παράβαση-χέρι από αντίπαλο στην περιοχή της ΑΕΖ. Αφού είδε τη φάση ο διαιτητής υπέδειξε να συνεχιστεί κανονικά ο αγώνας.

Στην επανάληψη η Καρμιώτισσα επεδίωξε το γκολ της ισοφάρισης κι έφτασε μέχρι το 74' για να το πετύχει με εκτέλεση πέναλτι του Κατσαντώνη, μετά από παράβαση του Γιαντάλ στον Ντούμπια. Λίγα λεπτά νωρίτερα η ομάδα της ΑΕΖ πέτυχε γκολ με τον Ντιγκινί, όμως, ακυρώθηκε ως οφσάιντ μετά από έλεγχο του VAR.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα η Καρμιώτισσα σκόραρε με τον Τσουκαλά μετά από κόρνερ του Ντούμπια. Η φάση ελέγχηκε για πιθανό οφσάιντ, όμως, τελικά το γκολ μέτρησε κι έτσι η Καρμιώτισσα εξασφάλισε τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς στην προσπάθεια που καταβάλλει, για παραμονή στην Α' κατηγορία.
Η Καρμιώτισσα ανέβηκε στους 20 βαθμούς, ενώ η ΑΕΖ έμεινε στους 16 βαθμούς.

Η ιστοσελίδα μας σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα. Ο Χρίστος Χαραλάμπους ήταν στο γήπεδο.

1

Α' ημίχρονο

-1' Έναρξη αγώνα.

-4' Πολύ καλή ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Το δυνατό σουτ του Ντούμπια, εκτός περιοχής, η μπάλα κατέληξε έξω.

-4' Πρόβλημα τραυματισμού δείχνει ότι αντιμετωπίζει ο Κάστρο. Με δέκα συνεχίζει για την ώρα η Καρμιώτισσα.

-6' Επέστρεψε και συνεχίζει ο Κάστρο.

1

-15' Σουτ του Ντούμπια, μέσα από την περιοχή, η μπάλα έξω.

-16' Άστοχο σουτ-σέντρα του Σλόγκαρ.

-19' Κίτρινη στον Πάβλοβετς, για φάουλ στον Κάστρο.

-21' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ! Ο Ντιγκινί στην πρώτη ευκαιρία για την ομάδα του, με πλασέ ανοίγει το σκορ, μετά το φάουλ που εκτέλεσε ο Σαμπό.

1

-24' Ευκαιρία για την ΑΕΖ με τον Χατζηβασίλη ο οποίος προσπάθησε να πλασάρει, όμως η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

-31' Σέντρα από τον Ντούμπια, δεν βρήκε όμως τη μπάλα καλά ο Κατσαντώνης.

-34' Αλλαγή (αναγκαστική). Εκτός ο Αγγελή, εντός ο Νεοφύτου.

1

-37' Διαμαρτυρίες για χέρι του Γιαντάλ στην περιοχή της ΑΕΖ. Παίζεται υπέδειξε ο διαιτητής. Η φάση εξετάστηκε από το VAR το οποίο υιοθέτησε την απόφαση του διαιτητή, Μενέλαου Αντωνίου.

-38' 'Αστοχο σουτ του Ρόσι.

-42' Κίτρινη στον Χατζηβασίλη για φάουλ στον Γκραντινάρου.

-43' Σουτ του Τσουκαλά, μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Μιλοσάβλιεβιτς.

-44' Κίτρινη στον Ελευθερίου για φάουλ.

-45' Τέσσερα λεπτά ο χρόνος καθυστέρησης.

-45' Ο Θεοδώρου μπήκε από αριστερά σούταρε η μπάλα κατέληξε κόρνερ. Ελέγχεται η φάση για πιθανή παράβαση-χέρι και πέναλτι.

-45+2 Καλείται από το VAR ο διαιτητής. Είδε την φάση και υπέδειξε να συνεχιστεί ο αγώνας.

1

-45+4 Δυνατό σουτ του Κατσαντώνη, εκτός περιοχής, η μπάλα έξω.

-45+5 Νέα ευκαιρία για την Καρμιώτσσα. Ο Ρόσι με κοντινή προβολή έστειλε τη μπάλα έξω μετά τη σέντρα του Ντούμπια.

Λήξη ημιχρόνου.

Β' ημίχρονο

-46' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΖ. Εκτός οι Ελευθερίου και Σλόγκαρ, εντός οι Ρουίθ και Ιωσηφίδης.

-49' Προσπάθεια του Κάστρο από δεξιά, πρόλαβαν κι έδιωξαν της Καρμιώτισσας σε κόρνερ.

-53' Σουτ του Ρόσι, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της ΑΕΖ.

-56' Δυνατό σουτ του Νεοφύτου, η μπάλα στα χέρια του Μιλοσάβλιεβιτς.

-57' Σουτ του Χατζηβασίλη από αριστερά, σε ετοιμότητα ο Άντος.

-57' Αλλαγή για την ΑΕΖ. Εκτός ο Χατζηβασίλης, εντός ο Ρόχα Σάντος.

-60' Σουτ του Ντιγκινί μέσα από την περιοχή, η μπάλα έξω.

-65΄Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Ρόσι εκτός, εντός ο Ψύχας.

-66' Άστοχο το πλασέ, μετά την πάσα του Ντούμπια.

-67' Αλλαγή για την ΑΕΖ. Εκτός ο Ρέινολντς, εντός ο Σαρφό.

-69' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ με τον Ντιγκινί ακυρώνεται όμως ως οφσάιντ μετά από έλεγχο του VAR.

-71' Πεναλτι για την ΑΕΖ, για παράβαση του Γιαντάλ στον Ντούμπια.

-74' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα. Εκτέλεσε το πέναλτι ο Κατσαντώνης και 1-1.

1

-75' Κίτρινη στον Νεοφύτου.

-80' Αλλαγή για την ΑΕΖ. Εκτός ο Παστελλής, εντός ο Κλε.

-82' Κίτρινη στον Κοβάσεβιτς.

-84' Κίτρινη στον Ιωσηφίδη για φάουλ στον Ντούμπια.

-85' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Ο Ματθαίου στη θέση του Θεοδώρου.

-90' Πέντε λεπτά ο χρόνος καθυστέρησης.

-90+1 Σουτ του Τσουκαλά, μπλοκάρει τη μπάλα ο τερματοφύλακας της ΑΕΖ.

-90+3 ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με τον Τσουκαλά, μετά από κόρνερ του Ντούμπια. Ελέγχεται η φάση από το VAR για οφσάιντ.

-90+7 Μετρά το γκολ. Η Καρμιώτισσα πήρε προβάδισμα με 2-1.