ΑΕΖ-Εθνικός Άχνας: Πέρασε με Καμπρέρα/Δύσκολα τα δεδομένα για τους γηπεδούχους (φώτος)

Τα δυο στα δυο στη φάση πέτυχε ο Εθνικός Άχνας ο οποίος μετά την Καρμιώτισσα κέρδισε και την ΑΕΖ με 1-0. Χρυσός ο σκόρερ για την ομάδα του Σατσιά ο Καμπρέρα από το σημείο του πέναλτι στο 65΄. Στους 32 βαθμούς πλέον η προσφυγική ομάδα, στους 16 και στην 7η θέση παρέμεινε η ομάδα της ΑΕΖ. Δύσκολα τα δεδομένα για την ομάδα του Πάντσεον η οποία είδε την διαφορά της από την 5η Καρμιώτισσα να αυξάνεται πλέον στους 7 βαθμούς.

Τον αγώνα φέρνει κοντά σας η Meridianbet

Σε ένα πρώτο ημίχρονο το οποίο πρέπει να έχει ήδη ξεχαστεί οι δυο ομάδες δεν κατάφεραν να γίνουν απειλητικές απέναντι στις δυο εστίες. Ο Εθνικός είχε την κατοχή της μπάλας και απείλησε μια φορά και αυτή στο 5’ λεπτό με σουτ εντός περιοχής με τον Μάριο Ηλία.

Καλύτερο το β’ μέρος με την προσφυγική ομάδα να βρίσκει την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο 50’ με τον Ριστέφσκι, με κεφαλιά να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Μιλοσάβλιεβιτς.

Στο 64’ λεπτό ο Εθνικός από το σημείο του πέναλτι άνοιξε το σκορ με τον Καμπρέρα. Ο Δημήτρης Σολωμού δεν είδε την παράβαση από τον Σαρφό με αποτέλεσμα το VAR να τον καλέσει το on field review για να εξετάσει την φάση. Καθαρή περίπτωση με τον διαιτητή να δίνει την παράβαση.
Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα του Μαρίνου Σατσιά με πετυχαίνει μια σπουδαία νίκη κάνοντας το δυο στα δυο στην β’ φάση. Αρκετά δύσκολα πλέον τα δεδομένα για την ομάδα από το Ζακάκι.

Η ιστοσελίδα σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα... Στην περιγραφή ο Κωνσταντίνος Κλαρκ.

-Προέκυψε αλλαγή στην ενδεκάδα της ΑΕΖ, με τον Ματόνγκο να μείνει εκτός λόγω ενοχλήσεων και τη θέση του να παίρνει ο Κλε.

Άρχισε ο αγώνας.

-5' Σουτ του Ηλία μέσα από την περιοχή η μπάλα κοντράρει πάνω σε παίκτη της ΑΕΖ.

-8' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Εθνικό.

σαδδσα

Δεν βγαίνει η κομπίνα για τους παίκτες του Μαρίνου Σατσιά.

-17' Μέσα στην περιοχή ο Ηλία, κάνει το δυνατό σουτ πέφτει και διώχνει την μπάλα ο Μιλοσάβλιεβιτς.

-24' Κόρνερ για την ΑΕΖ.

Περνά ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους.

-27' Επικίνδυνη σέντρα του Ελευθερίου στην περιοχή του Παναγή κανείς από τους συμπαίκτες του δεν βρέθηκε στην πορεία της μπάλας.

-34' Χωρίς ρυθμό ο αγώνας. Άστοχες μπαλιές και λάθη από τους ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων.

-36' Κίτρινη κάρτα στον Ριστέφσκι.

Δυο λεπτά οι χρόνοι των καθυστερήσεων.

Τέλος πρώτου μέρους.

σδδσφ

Άρχισε το β' μέρος.

-46' Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

-50' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Εθνικό.

Κεφαλιά του Ριστέφκσι στο ΔΟΚΑΡΙ η μπάλα. Στη συνέχεια ο Μάριος Ηλία προσπάθησε να κάνει το σουτ με την μπάλα να καταλήγει και πάλι στον Ριστέφσκι ο οποίος από πολύ κοντά προσπάθησε να νικήσει τον Μιλοσάβλιεβιτς, οποίος έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.

Η καλύτερη στιγμή στην αναμέτρηση.

-60' Κόρνερ για τον Εθνικό.

Κεφαλιά από τον Λομοτέι η μπάλα έξω.

-63' Διαμαρτυρίες από τον Εθνικό για πέναλτι, για χέρι του Ευαγόρα Αντωνίου

-Δεν έδωσε κάτι ο διαιτητής της αναμέτρησης με το VAR να τον καλεί για να δει τη φάση στο on-field review.

-Μετά και τον έλεγχο έδωσε την παράβαση για τον Εθνικό Άχνας. Υπάρχει χέρι

-65' ΓΚΟΛ και 0-1 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καμπρέρα.

-68' Αλλαγές για τον Εθνικό Άχνας, εκτός οι Πεχλιβάνης και Ντράσιτς στις θέσεις τους οι Μπίκερ και Μπέκερ.

-70' Σουτ του Κάστρο έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα έξω.

-73' Αλλαγές για την ΑΕΖ εκτός ο Αντωνίου και ο Ελευθερίου στις θέσεις τους οι Χριστοφή και Ρουίζ.

-76' Αλλαγές για τον Εθνικό Άχνας. Εκτός οι Λίπσκι και Στυλιανού στις θέσεις τους οι Ιωάννου και Σπιρόφσκι.

-81' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΖ. Ο Ντιγκινί από πολύ κοντά (εντός μικρής περιοχής) δεν μπορεί να νικήσει τον Παναγή.

-84' Αλλαγή για τον Εθνικό Άχνας, εκτός ο Ηλία στη θέση του ο Ιωαννίδης.

-84' Αλλαγή και για την ΑΕΖ, εκτός ο Γιαντάλ στη θέση του ο Σλόγκαρ.