Ομόνοια-ΑΕΖ: Γκολ, θέαμα και... γκέλα! (φώτος)

Απίστευτο παιχνίδι στο ΓΣΠ ανάμεσα σε Ομόνοια και ΑΕΖ. Οι δυο ομάδες μετά από ένα χορταστικό παιχνίδι το οποίο τα είχε όλα έμειναν στο 3-3 παίρνοντας από ένα βαθμό.

Η ΑΕΖ προηγήθηκε στο 9ο λεπτό με τον Κάστρο και την Ομόνοια να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 19ο λεπτό με τον Κακουλλή.

Στο β’ μέρος η Ομόνοια πήρε κεφάλι στο σκορ στο 48ο λεπτό με τον Σεμέδο για να έρθει ο στο 65ο λεπτό ο Σλόγκαρ να κάνει το 2-2.

Ανατροπή για την ΑΕΖ στο 85ο λεπτό με όμορφο σουτ του Σάντος από το ύψος της περιοχής για να έρθει ο Αλιούμ στο 89ο λεπτό να σώσει τον βαθμό για την Ομόνοια ισοφαρίζοντας σε 3-3.

Οι δυο ομάδες είχαν και από ένα δοκάρι. Εντυπωσιακές επεμβάσεις από τους δυο τερματοφύλακες.

ξξκ

Η ιστοσελίδα μας σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα. Στο γήπεδο η Βάνα Λειβαδιώτη στο LIVE του αγώνα ο Κωνσταντίνος Κλαρκ.

;ρω;ε

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον θάνατο του διαιτητή Πάνου Θεοδώρου.

δφδφδ

Άρχισε ο αγώνας.

-1' Κατοχή για την Ομόνοια.

-2' Σουτ από τον Φράγκο από πολύ μακριά στα χέρια του Φαμπιάνο.

-3' Πρώτη καλή στιγμή για την Ομόνοια, από σέντρα του Σεμέδο, δυνατό σουτ του Καρίμ μέσα από περιοχή εκπληκτική επέμβαση του Μπέκερ.

δφφδδ

-9' 0-1 για την ΑΕΖ με Κάστρο. Ο παίκτης της ΑΕΖ πήρε την μπάλα έξω από την μεγάλη περιοχή και έκανε το δυνατό σουτ στέλνοντας την μπάλα στα δίκτυα του Φαμπιάνο παρά την προσπάθεια του Βραζιλιάνου.

Νέα δεδομένα στο παιχνίδι μας με την ΑΕΖ πλέον να έχει το προβάδισμα και να βάζει δύσκολα στην Ομόνοια.

-17' Τα έχει κάπως χαμένα η Ομόνοια μετά το γκολ που δέχθηκε. Λίγο έλειψε να γίνει λάθος στην άμυνα με τον Φαμπιάνο να διώχνει τελευταία στιγμή πριν ο Χατζηβασίλης γίνει επικίνδυνος.

σδδσσδ

-12' Κόρνερ για την Ομόνοια. Δεν έφερε κάτι, κατοχή για την ΑΕΖ με πλάγιο.

-18' 1-1 με Κακουλλή η Ομόνοια. Ο Φράνσον κέρδισε την μπάλα από δεξιά και έδωσε στον Καρίμ Ανσαριφάρντ ο οποίος γύρισε στον αμαρκάριστο Κακουλλή στο ύψος του πέναλτι και ο Κύπριος επιθετικός με πλασέ έφερε τον αγώνα στα ίσα ισοφαρίζοντας σε 1-1. Διαμαρτυρίες από ΑΕΖ για σπρώξιμο του Ανσαριφάρντ στον Ρέινολντς.

(ΣΧΟΛΙΟ) "Πάγωσε" το ΓΣΠ η ΑΕΖ με το γρήγορο γκολ που πέτυχε με τον Κάστρο. Η ομάδα του Λιάσου μπήκε καλύτερα πίεση έψαξε το γκολ και το πέτυχε. Σε μια κόντρα επίθεση η Ομόνοια έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Κακουλλή. Η ΑΕΖ εξακολουθεί να πατά καλύτερα και να είναι η ομάδα με την κατοχή της μπάλας. Δεν θέλει να αφήσει χώρους στους πράσινους.

-30' Σουτ του Σεμέδο πέφτει ο Μπέκερ και μαζεύει την μπάλα.

-34' Σουτ του Κάστρο μέσα από την περιοχή με διπλή προσπάθεια μαζεύει την μπάλα ο Φαμπιάνο. Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΖ να πάρει και πάλι το προβάδισμα.

-35' Κίτρινη στον Ντιγκινί.

-38' Κίτρινη στον Μάθιους.

χφφ

-40' Κόρνερ για την ΑΕΖ μετά την εκτέλεση του φαουλ από τον Κάστρο.

-41' Καλή στιγμή για την Ομόνοια, κακό όμως το τελείωμα του Σεμέδο. Μετά από γύρισμα του Λέτσιακς στην περιοχή, ο Σεμέδο έκανε το αδύνατο πλασέ πάνω σε παίκτη της ΑΕΖ η μπάλα.

-43' Σκόραρε ο Κακουλλής ωστόσο ήταν σε θέση οφ-σαιντ στο ξεκίνημα της φάσης.

-44’ Λάθος στην άμυνα της Ομόνοιας ο Χατζηβασίλης απέναντι από τον Φαμπιάνο ο οποίος βγήκε στο ύψος της περιοχής του και με τα πόδια σταμάτησε το πλασέ του Κύπριου επιθετικού.

-45+1 Νέα μεγάλη επέμβαση του Φαμπιάνο σε σουτ του Ντιγκινί. Έγινε μπαλιά πίσω από την άμυνα και ο Γάλλος με δυνατό σουτ πήγε να νικήσει τον Βραζιλιάνο ο οποίος με το ένα χέρι σταμάτησε την πορεία της μπάλας.

-45+2' Κεφαλιά του Κακουλλή η μπάλα έξω.

-45+2' Οριζόντιο ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΖ με δυνατό σουτ του Ντιγκινί έξω από την μεγάλη περιοχή.

Τέλος πρώτο μέρους.

Άρχισε το β' μέρος.

-46' Αλλαγές για την Ομόνοια. Μέσα οι Ψάλτης και Λοιζου εκτός οι Μάθιους και Σίμιτς.

-48' 2-1 γυρίζει τον αγώνα η Ομόνοια με Σεμέδο. Ο Καρίμ πήρε την μπάλα από αριστερά και έδωσε στον Σεμέδο ο οποίος μπήκε στην μεγάλη περιοχή έκανε το δυνατό σουτ δεν μπορούσε να κάνει τίποτα ο Μπέκερ με την μπάλα να καταλήγει στα δίκτυα του για το προβάδισμα των πρασίνων.

δδ

-50' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Λέτσιακς να γυρίζει την μπάλα στην περιοχή ο Καριμ να μην βρίσκει την μπάλα, αυτή να καταλήγει στον Λοιζου, έκανε το πλασέ ο Μπέκερ βγήκε και έδιωξε την μπάλα με τα πόδια.

-60' Αλλαγή για την ΑΕΖ εκτός ο Φράγκος στη θέση του ο Σάντος.

γγηγ

-63' Εκτός ο Φράνσον στη θέση του ο Χάμπος.

-65' Ισοφαρίζει σε 2-2 η ΑΕΖ με Σλόγκαρ. Αντάλλαξαν πολύ όμορφα την μπάλα μέσα στην περιοχή της Ομόνοιας τρεις παίκτες της ΑΕΖ με τελευταίο τον Σλόγκαρ ο οποίος με πλασέ νίκησε τον Φαμπιάνο κάνοντας το 2-2.

σσσ

-66' Δυνατό σου του Καρίμ δύσκολα ο Μπέρεκ διώχνει την μπάλα αυτή καταλήγει στον Σεμέδο από πλάγια έκανε το σουτ η μπάλα έξω.

-70' Αλλαγή για την Ομόνοια εκτός ο Καριμ στη θέση του ο Μπεζούς.

-72' Τεράστια ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Κακουλλή και μετά από πάσα του Ψάλτη να αποφεύγει και τον Μπέκερ από πλάγια θέση αλλά να αστοχεί.

-75' Νέα χαμένη ευκαιρία για την Ομόνοια με δυνατό σουτ του Κακουλλή.

-77' Κίτρινη στον Ρουίθ.

-78' Ζήτησαν πέναλτι της Ομόνοιας σε χέρι μέσα στην περιοχή του Μπέκερ. Η φάση εξετάστηκε και το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά.

-80' Στο έδαφος ο Σεμέδο στην περιοχή του Μπέκερ. Η φάση εξετάστηκε και από VAR δεν υπήρχε κάτι στη φάση σύμφωνα και με το VAR.

-82' Αλλαγή για την Ομόνοια εκτός ο Σεμέδο στη θέση του ο Αλιούμ.

-82' Κίτρινη στον Βάλτι.

-85' Προβάδισμα για την ΑΕΖ με Σάντος 2-3.  Δυνατό σουτ του Σάντος έξω από την μεγάλη περιοχή και παρά την προσπάθεια του Φαμπιάνο η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα του.

-87' Οριζόντιο ΔΟΚΑΡΙ για την Ομόνοια με σουτ του Αλιούμ από το ύψος της περιοχής.

-88 Ισοφαρίζει σε 3-3 η Ομόνοια με Αλιούμ. Στην τρίτη του προσπάθεια ο Αλιούμ από πλάγια θέση με πλασέ νικάει τον Μπέκερ για το 3-3.