Άρης - Ακρίτας: Ούτε τώρα οι μεν, μεγάλο... βαθμό οι δε!

Στο μηδέν Άρης και Ακρίτας! Οι πράσινοι έμειναν για 5ο σερί ματς χωρίς νίκη και δεν εκμεταλλεύτηκαν τις απώλειες των ΑΕΚ, ΑΠΟΕΛ και Πάφου.

Σπουδαίος βαθμός για τους Παφίτες που άγγιξαν και το τρίποντο. Με 10 ποδοσφαιριστές ο Άρης από το 52 λόγω αποβολής του Μπρόρσον μέσω Onfield Review.

Κόλλησαν οι "πράσινοι" απέναντι στον εξαιρετικό Ακρίτα, δεν είχαν τις λύσεις και άργησαν να μπουν στο ματς αφού ξόδεψαν ένα ημίχρονο. Στους 34 βαθμούς ο Άρης, στους 11 η ομάδα της Χλώρακας.

Fonbet - Αποκτήστε το μπόνους καλωσορίσματος σας μέχρι €300!

Η ιστοσελίδα μας βρίσκεται στο γήπεδο και σας μεταφέρει την εξέλιξη του παιχνιδιού. Στο γήπεδο η Γρηγορία Φραντζή, στο LIVE ο Αντώνης Κωνσταντινίδης

- Μονόλεπτος σιγή για τον θρύλο Πελέ.

- Έναρξη στο ματς.

- 2' Πέσιμο του Γαβριήλ στη περιοχή του Άρη, φωνές για πέναλτι από πλευράς Ακρίτα. Παίζεται... από Φελλά. Η φάση εξετάστηκε και από τον VAR συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι.

- 4' Άμυνα του Ντραμέ στον Μπένγκτσον, σταματά την υποσχόμενη επίθεση των γηπεδούχων ο αμυντικός του Ακρίτα.

- 7' Κίτρινη ο Κλεμέντε για φάουλ στον Στρούσκι που έφευγε κατά μέτωπο.

- 10' Ευκαιρία του Ακρίτα, αγγίζει το 0-1, σπουδαία επέμβαση του Βανά σε φαλτσαριστό σουτ του Ελ Τζεμαϊλί! Η μπάλα κόντραρε και στον Μεντιούμπ και πήρε περίεργη τροχιά.

δφγδφγδφγδφγδφ

- 13' Mπάσιμο του Μποακί στη περιοχή, τη τελευταία στιγμή ο Φοφανά παρεμβαίνει και διώχνει σε κόρνερ και ενώ ετοιμαζόταν ο Αφρικανός να δώσει έτοιμο γκολ στον Κακόριν.

- 14' Λάθος του Άρη, ο Ακρίτας φεύγει με τρεις ποδοσφαιριστές στην κόντρα, ο Γαβριήλ έκανε το σουτ, έκοψε ο Στρούσκι.

- 20' Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Μεντιούμπ, δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει.

- 23' Ο Γιαγκό παίρνει τη θέση του στόπερ του Άρη.

- 26' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γαβριήλ από πλάγια θέση, ο Βανά με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.

- 31' Eυκαιρία του Άρη, ο Μπένγκτσον μπήκε στη περιοχή έκανε το γύρισμα για τον Κακόριν, ο Πεντρέου σωτήρια σε κόρνερ!

sdfsdfsdfsdfs

(ΣΧΟΛΙΟ) Ανέβασε απόδοση ο Άρης.

- 40' Συρτό σουτ του Πική εκτός περιοχής, ελέγχει ο Βανά.

- 42' Φάουλ του Πική στον Βανά.

- 44' Διώχνει με δυσκολία ο Πεντρέου τη σέντρα του Μποακί και μετά συγκρούεται με τον Σέχιτς.

- 45' Κεφαλιά του Μπρόρσον η μπάλα πάνω απο την εστία.

Καθυστερήσεις - 2'

Ημίχρονο.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

- 46' Αλλαγή στην αλλαγή ο Γιαγκό εκτός, ο Μπαμπίκα μέσα.

- 48' Κίτρινη ο Σέχιτς.

- 49' Εξετάζεται πιθανή αποβολή για Άρη σε φάουλ πάνω στον Γαβριήλ.

- 50' Πάει στο Onfield Review ο Φελλάς!

ΣΔΦΣΔΦΣΔΦΔ

- 52' Εξέτασε την φάση ο Φελλάς, αλλάζει απόφαση, δεν υπάρχει κίτρινη κάρτα αλλά ΚΟΚΚΙΝΗ στον Μπρόρσον. Θεωρεί πως υπάρχει καθαρή ευκαιρία επίτευξης τέρματος.

ΓΗΦΓΗΦΓΗΗΦΗΦΓΗΦΓΗ

- 58  Κεφαλιά από τον Γαβριήλ, ο Βανά σε ετοιμότητα

- 59' Οφσάιντ ο Τζεμαϊλί δεν υπάρχει φάση. Ο Ακρίτας πιέζει για το γκολ.

- 66' Aντεπίθεση του Άρη, ο Μπένγκτσον έδωσε στον Μαγιαμπέλα, ο Νοτιοαφρικανός μπήκε περιοχή, έκανε το παράλληλο γύρισμα για Μπαμπίκα λίγο πιο δυνατή η πάσα του.

- 74' Eυκαιρία του Άρη, ο Μπαμπίκα μπήκε στη περιοχή, έκανε το σουτ, το βγάζει ο Πεντρέου.

- 75' Μακρινό σουτ του Μπένγκτσον ξανά ο Πεντρέου!

- 83' Ο Σζόκε στη θέση του Στρούσκι. Ο Παουγκέν στη θέση του Φαουριέλ από πλευράς Ακρίτα.

- 84' Στεπίνσκι αντί Μαγιαμπέλα, ψάχνει γκολ ο Άρης.

- 85' Φοβερή άμυνα του Μουσούντα στον Πική πριν εκτελέσει ο Κύπριος επιθετικός!

- 90' Απευθείας εκτέλεση του Καζού, η μπαλα πήρε περίεργη τροχιά, πέρασε μόλις άουτ!

- 90' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία του Ακρίτα με τον Βάσκο! Απέναντι από τον Βανά κάνει το πλασέ η μπάλα άουτ!

- 90+1' Ευκαιρία και ο Άρης, ο Γιαμπλόνσκι εντελώς μόνος στο ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!

Άρης: Βανά, Μεντιούμπ (Γιαγκό 23'/Μπαμπίκα 46'), Καζού, Μποακί, Μπένγκτσον, Μαγιαμπέλα, Στρούσκι, Μουσούντα, Μπρόρσον, Γιαμπλόνσκι, Κακόριν (Ντελμίρο 62')

Στον πάγκο: Σωφρονίου, Πηλέας, Μπράουν, Σικόρσκι, Στεπίνσκι, Ντελμίρο, Γκομίς, Γιαγκό, Μονέ Πακέ, Σζόκε, Ντζαβέ, Μπαμπίκα

Ακρίτας: Περντρέου, Φοφανά, Ντραμέ, Κονέ, Γκονζάλες, Ελ Τζεμιλί (Ζουνίνιο 70'), Κλεμέντε, Γαβριήλ (Βάσκο 70'), Φουριέλ, Σέχιτς, Πικής.

-Στον πάγκο οι Βινσεντίνι, Ονόντι, Παουγκέν, Αμπντουσαλάμοφ, Ζουνίνιο, Ντουμπόφ, Εράσο, Δημοσθένους, Βάσου, Καραγιάννης, Αραούχο, Λόπες.

Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Χαραλάμπους Γιώργος
4ος Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος
VAR: Αθανασίου Κυριάκος