Ακρίτας-Ομόνοια 29Μ: Τα... βρήκε σκούρα, πέρασε μέσω της άσπρης βούλας!

Δυσκολεύτηκε και χρειάστηκε ένα πέναλτι στο 83’ για να πάρει την πρόκριση ο Ακρίτας απέναντι στην Ομόνοια 29Μ για την Α' Φάση του Κυπέλλου.

Οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Άμπραχαμ που εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι στο 84΄ και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση.

Πολύ καλή παρουσία από την Ομόνοια 29Μ, προβλημάτισε ο Ακρίτας όμως πήρε το ζητούμενο σε ένα παιχνίδι με πολλές διακοπές και μέτριο θέαμα. Τρομερή ευκαιρία στην εκπνοή του ματς για την Ομόνοια 29Μ με τον Καστελιάνι να αποκρούει το σουτ του Κονομή και την μπάλα να βρίσκει και στο δοκάρι!

Το kerkida.net είναι στο γήπεδο:

- Έναρξη του αγώνα

12' Προσπαθεί να βρει διαδρόμους η Ομόνοια 29Μ για να δημιουργήσει προϋποθέσεις για γκολ

15' Εκτέλεση φάουλ από τον Σοφοκλέους αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ ο Καστελιάνι.

16' Καλύτερη η Ομόνοια 29Μ στα πρώτα λεπτά. Δεν είναι ικανοποιημένος ο Μπαντία από την ομάδα του.

18' Σουτ του Πική, άστοχο!

30' Ανέβηκε μέτρα ο Ακρίτας όμως δεν βρίσκει τη μεγάλη φάση.

40' Σουτ του Λίλλη, κοντράρει με την μπάλα να καταλήγει χωρίς δύναμη στα χέρια του Παπαστυλιανού.

45+1 Γυριστό σουτ από τον Γαβριήλ εντός περιοχής, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι!

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο...

- 'Εναρξη β' μέρους

47' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια 29Μ, με τον Αντωνίου να είναι σε θέση τετ-α-τετ όμως να στέλνει την μπάλα άουτ!

51΄Σουτ του Άμπραχαμ, πολύ άστοχο

70΄Εκτός γηπέδου ο Αβραάμ της Ομόνοιας 29Μ λόγω τραυματισμού.

72' Ομόνοια 29Μ... Σταύρου και Αβραάμ εκτός, Κονομής και Σπύρου εντός.

75' Ακρίτας Χλώρακας... Ο Βαράντα στη θέση του Γαβριήλ και ο Παουγκέν στη θέση του Ραμίρες.

76' Ομόνοια 29Μ. Μιχαήλ στη θέση του Λίλλη

83' Πέναλτι για τον Ακρίτα. Ο ρεφ έδωσε παράβαση για πάτημα του Σπύρου στον Παουγκέν.

84' ΓΚΟΛ 1-0! Εκτελεί ο Άμπραχαμ το πέναλτι και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. Βάζει πίεση μπροστά η Ομόνοια 29Μ για να ισοφαρίσει.

90+2 Τραυματισμός για τον τερματοφύλακα Καστελιάνι του Ακρίτα. Μπήκε μέσα το ιατρικό προσωπικό για να τον βοηθήσει.

90+3 Συνεχίζεται το παιχνίδι

90+6 Σωτήρια επέμβαση του Καστελιάνι σε σουτ του Κονομή στην εκπνοή του ματς! Τέλος!

Α. Χλώρακας (Ν. Μπαντία): Καστελιάνι, Κόρατς, Άμπραχαμ, Εράσο, Γαβριήλ, Φουριέλ, Σέχιτς, Ραμίρες, Σαραβάνια, Πική, Αραούχο

Στον πάγκο: Περντρέου, Ονόντι, Παουγκέν, Ντράμε, Κονέ, Ντα Σίλβα, Ελ Τζεμιλί, Δημοσθένους, Αλεκσίεφ, Σάντος, Βάσου, Καραγιάννης.

Ομόνοια 29Μ (Α.Μακρίδης): Παπαστυλιανού, Ιωάννου, Φοινίρης, Λίλλης, Φιλίππου, Αβραάμ, Φώτη, Κύπρου, Σταύρου, Σοφοκλέους, Κονομής.

Στο πάγκο: Μιχαήλ, Μαυραντώνης, Σπύρου, Κονομής Π., Φροξυλιάς, Αντωνίου, Αρτεμίου, Γαβριηλίδης, Ματθαίου, Βασιλείου, Μιχαήλ, Δημητρίου

Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ιορδανίδης Γιώργος
4ος Διαιτητής: Σάββα Κωνσταντίνος