ΑΠΟΕΛ - ΓΣΠ: Όντως, είναι σοβαρό πρόβλημα το "5 αγώνες χωρίς νίκη"

Χωρίς νίκη στο ΓΣΠ ως τυπικά γηπεδούχος παραμένει ο ΑΠΟΕΛ στους τελευταίους 5 αγώνες πρωταθλήματος (πέρσι-φέτος). Οι "γαλαζοκίτρινοι" έμειναν για 5ο παιχνίδι χωρίς νίκη μετρώντας 4 ισοπαλίες και μια ήττα.

Από τις 10 Απριλίου έχουν να "γευτούν" την επιτυχία οι ποδοσφαιριστές του Σωφρόνη Αυγουστή όταν και ο Ζαμπάλα πέτυχε το 2-1 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων κόντρα στην Πάφο.

δφσδφσδφσδφ

Έκτοτε ο ΑΠΟΕΛ δεν έχει κερδίσει εντός έδρας κάτι που του στοίχισε... σοβαρά τον περσινό τίτλο αλλά και 7 χαμένους βαθμούς από τους 9 διαθέσιμους στις 3 αναμετρήσεις με Πάφο, Άρη και ΑΕΛ.

Ένα κακό σερί που σχολιάστηκε και από τον Σωφρόνη Αυγουστή ο οποίος τόνισε πως θα πρέπει ο ΑΠΟΕΛ να κερδίσει τα εντός έδρας παιχνίδια και να εκμεταλλεύεται την έδρα του.

"Είναι ένα σοβαρό πρόβλημα για την ομάδα" είπε χαρακτηριστικά ο Κύπριος τεχνικός (ΚΛΙΚ ΕΔΩ για τις δηλώσεις του.

Το σερί χωρίς νίκη:

• 01/05/2022 ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ 1-1
  • 15/05/2022 ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωσης 1-1
  • 28/08/2022 ΑΠΟΕΛ-Πάφος 1-1
  • 10/09/2022 ΑΠΟΕΛ-Άρης 0-1
  • 02/10/2022 ΑΠΟΕΛ-ΑΕΛ 0-0

*Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε στο ΓΣΠ την προηγούμενη αγωνιστική αλλά ήταν ως φιλοξενούμενος.

**Το αρνητικό σερί αφορά μόνο σε αγώνες πρωταθλήματος.