Nέα Σαλαμίνα - ΑΠΟΕΛ: Δεν τελείωσε ποτέ... (φώτος)

Διακόπηκε ο αγώνας ανάμεσα σε Νέα Σαλαμίνα και ΑΠΟΕΛ στο 51ο λεπτό και ενώ το αποτέλεσμα ήταν στο (0-0) για τους 16 του κυπέλλου. Αιτία μια κροτίδα που έπεσε και έσκασε κοντά στον παίκτη της Νέας Σαλαμίνας Γιώργο Παπαγεωργίου ενώ έκανε ζέσταμα.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης Μενέλαος Αντωνίου και αφού περίμενε την γνωμάτευση των ιατρών του γηπέδου για την κατάσταση του παίκτη της Νέας Σαλαμίνας (περίπου 25 λεπτά) Γιώργου Παπαγεωργίου διέκοψε οριστικά των αγώνα. Ο 26χρονος άσος των ερυθρολεύκων μετέβη στο νοσοκομείο για περισσότερες εξετάσεις.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι οι γαλαζοκίτρινοι κυριάρχησαν στο πρώτο μέρος. Οι παίκτες του Ρικάρντο Σα Πίντο επέβαλαν τον ρυθμό τους έχασαν κλασικές ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο τέρμα ωστόσο απέναντι τους ήταν σήμερα ο εκπληκτικός Νίκος Μελίσσας (ΚΛΙΚ ΕΔΩ).  Ο τερματοφύλακας της Νέας Σαλαμίνας πραγματοποίησε εξαιρετικές επεμβάσεις κρατώντας το μηδέν για την Νέα Σαλαμίνα. Στο 36ο λεπτό ο Τσεμπάκ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα που προκάλεσε έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς ΑΠΟΕΛ.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Η ιστοσελίδα ήταν στο γήπεδο με την Βάνα Λειβαδιώτη και σας μετέφερε όλα όσα έγιναν. Στο live της αναμέτρησης ήταν ο Κωνσταντίνος Κλαρκ.

Άρχισε ο αγώνας.

δφσσδφ

-4' Σέντρα του Ντονγκαλά, βγαίνει ο Μελίσσας και μαζεύει την μπάλα.

-5' Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ. Αρχικά ο Ντονγκαλά από δεξιά, έκανε το παράλληλο γύρισμα στην εστία του Μελίσσα, έπεσε ο Μαρκίνιος για την προβολή αλλά δεν βρήκε την μπάλα. Στη συνέχεια νέα σέντρα από την αριστερή πλευρά, κεφαλιά του Κβιλιτάια η μπάλα πάνω από την εστία.

-9' Ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα. Σέντρα του Φερνάντεθ από αριστερά, ο Γιάνγκα από καλή θέση πήρε την κεφαλιά, ψηλά έξω η μπάλα.

γηξγη

-11' Εντυπωσιακή επέμβαση του Μελίσσα σε κεφαλιά του Κβιλιτάια. Με το ένα χέρι έστειλε την μπάλα σε κόρνερ. Καλή στιγμή για τους γαλαζοκίτρινους.

-16' Νέα σέντρα του Ντονγκαλά, νέα κεφαλιά του Κβιλιτάια η μπάλα έξω.

-17' Κίτρινη στον Τσεμπάκ και φαουλ σε καλό σημείο για τη Νέα Σαλαμίνα. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φερνάντεθ, διώχνει σε κόρνερ ο Μπέλετς.

-21' Γύρισμα του Τσεμπάκ από δεξιά στον Ντονγκαλά, αυτός βρίσκει τον Βιγιαφάνιες ο οποίος έκανε το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και ο Μελίσσας έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.

-22' Δυο σουτ με Ντβάλι και Κβιλιτάια για τους γαλαζοκίτρινους μέσα από την περιοχή πάνω στον Μελίσσα ο οποίος κρατά την Νέα Σαλαμίνα στον αγώνα.

-23' Από την μικρή περιοχή ο Σατσιάς έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα βρήκε στον Ντιακιτέ.

-26' Αλλαγή για την Νέα Σαλαμίνα. Εκτός ο Φερνάντεθ στη θέση του ο Κονέ.

-29' Άλλη μια καθοριστική επέμβαση του Μελίσσα. Έπεσε στα πόδια του Κβιλιτάια (και πήρε την μπάλα) ο οποίος κατέβασε την μπάλα στην μικρή περιοχή και ήταν έτοιμος για να κάνει το πλασέ.

δφσ

Στο 37% με 63% η κατοχή για τους γαλαζοκίτρινους.

-35' Κλασική ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ. Μακρινή μπαλιά του Μαρκίνιος για τον Κβιλιτάια, ο Γεωργιανός έκανε το πλασέ και πριν η μπάλα περάσει την τελική γραμμή του Μελίσσα ο Φράγκος, έδιωξε την μπάλα.

-36' Με δέκα ο ΑΠΟΕΛ λόγω κόκκινης κάρτας (δεύτερη κίτρινη) στον Τσεμπάκ. Aπώθησε τον Κονέ με το χέρι σε μια φάση κοντά στην πλάγια γραμμή. Η απόφαση του ρεφ προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των παικτών του ΑΠΟΕΛ. Φαίνεται πολύ αυστηρή απόφαση για 2η κίτρινη κάρτα.

σδσδσ

-40' Κεφαλιά του Γιάνγκα, η μπάλα έξω.

Τέσσερα λεπτά οι χρόνοι των καθυστερήσεων.

Άρχισε το β' μέρος.

Τέλος πρώτου μέρους.

-46' Αλλαγή για τη Νέα Σαλαμίνα στα αποδυτήρια έμεινε ο Φράγκος στη θέση του ο Μπεχαράνο.

-47' Κίτρινη στον Κονατέ για φαουλ στον Σατσιά

-50' Κίτρινη στον Σεργίου.

Διακοπή στον αγώνα, αφού έπεσε κροτίδα και έσκασε μπροστά στον παίκτη της Νέας Σαλαμίνας Παπαγεωργίου ενώ έκανε ζέσταμα.

Πήγαν στα αποδυτήρια οι διαιτητές ενώ από τα μεγάφωνα του γηπέδου έγινε και σύσταση στους οπαδούς. Σηκώθηκε ο Παπαγεωργίου κρατώντας το αυτί του.

Επέστρεψαν οι διαιτητές στο αγωνιστικό χώρο. Αποχώρησε για τα αποδυτήρια ο Γιώργος Παπαγεωργίου. Αναμένουμε την απόφαση των διαιτητών...

δσδσφ

Ο διαιτητής Μενέλαος Αντωνίου αναμένει την γνωμάτευση από τους ιατρούς του γηπέδου για τον τραυματισμό του Γιώργου Παπαγεωργίου αν θα συνεχίσει τον αγώνα ή όχι. 13 λεπτά μέχρι τώρα η διακοπή του αγώνα.

σαδασ

77' Στα αποδυτήρια οι αρχηγοί των δυο ομάδων για την ενημέρωση από τον διαιτητή της αναμέτρησης αν θα συνεχιστεί ή όχι ο αγώνας.

Πάρθηκε η απόφαση από τον Μενέλαο Αντωνίου. Οριστική διακοπή του αγώνα.

Νέα Σαλαμίνα: Mελίσσας, Σεργίου, Κονατέ, Ντάτκοβιτς, Νάρσιγκ, Ντουρμισάι, Φερνάντεθ (26' Κονέ), Φράγκος (46' Μπεχαράνο), Γιάνγκα, Ντιακιτέ, Καρλίτος.

Στον πάγκο: Στον πάγκο: Κίσσας, Κατσικάς, Μιγκελίτο, Κουζμάνοβιτς, Μπεχαράνο, Κονέ, Παπαγεωργίου, Χριστοδούλου, Βίκτωρος, Έντσον, Κατσιάρης, Κορομά.

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Πέτροβιτς, Ντβάλι, Βιγιαφάνιες, Κβιλιτάια, Τσεμπάκ, Σούσιτς, Σατσιάς, Μαρκίνιος, Κοσταντίνοφ, Ντονγκαλά.

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Κίττος, Καραμανώλης, Ζέφτε, Εφραίμ, Αμπντουλαχί, Γουίλσον, Τομανέ, Πολυκάρπου, Σαρφό, Βρόντης, Δώνης.

Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Κωμοδρόμος Ηρακλής
4ος Διαιτητής: Τσαμπαλάς Ανδρέας