Αποτέλεσμα... καταστροφή, τέλος στ' όνειρο!

Ισόπαλος με τον Ολυμπιακό ο Απόλλωνας και είπε "αντίο" στο πρωτάθλημα.

Καταδικαστική ισοπαλία (2-2) για τον Απόλλωνα που δεν κατάφερε να λυγίσει τον ψυχωμένο Ολυμπιακό.

Οι Μάντζης, Ζαχαρίου "σκότωσαν" την ομάδα του Πετράκη που προηγήθηκε με τον Πίττα αλλά δεν κατάφερε να διαχειριστεί σωστά το 1-0.

Ο Γκεριέρ έδωσε... ελπίδες αλλά το τελικό σφύριγμα του Μαρτσίνιακ βρήκε κατεβασμένα κεφάλια.

Τεράστια η απογοήτευση στο Λεμεσιανό στρατόπεδο για το μοιραίο... στραβοπάτημα.

*Στο όριο των κιτρίνων καρτών από πλευράς Απόλλωνα είναι οι Ντένιτς, Γιούστε, Ματέι, Γιαννιώτας, Μάρκοβιτς. Βασικοί οι πρώτοι τρεις και αν... κιντρινιστούν θα απουσιάσουν απ' το τελευταίο παιχνίδι της σεζόν, που κατά πάσα πιθανότητα θα κρίνει τον τίτλο.

- Εναρξη στο ματς, καλή επιτυχία και στις δυο ομάδες.

- 1' Μικροπρόβλημα για τον Γκεριέρ, στραβοπάτησε και δεν πατά καλά.

ασδασδασδαδδδαδδσ

*Ο Γκεριέρ με το ιατρικό τιμ του Απόλλωνα

- 2' Στο έδαφος και ο Νταμπό, φαίνεται να είναι "οκ" ο Γάλλος.

- 3' Μέσα και οι δυο ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα.

(ΣΧΟΛΙΟ) Για ζέσταμα ο Μαλεκκίδης σε περίπτωση που δεν τα καταφέρει ο Γκεριέρ.

- 5' Εχει μπει δυνατά ο Ολυμπιακός, κέρδισε το πρώτο κόρνερ της αναμέτρησης, εκτέλεσε ο Σαντάνα, επιθετικό φάουλ στον Γιοβάνοβιτς.

- 6' Άργησε ο Κατελάρης, τον πίεσε ο Μάντζης, κατάφερε και έδιωξε ο Κύπριος αμυντικός.

- 7' Πίεση του Νταμπό, ο Αγριμάκης βγαίνει και καθαρίζει.

(ΣΧΟΛΙΟ) Επαφή του Γκεριέρ με την μπάλα, δείχνει ο Αϊτινός να έχει ξεπεράσει το μικροπρόβλημα του.

- 9' Πίεση πολύ ψηλά από τον Ολυμπιακό, δυσκολεύει για την ώρα την ομάδα του Πετράκη.

- 11' Προωθημένη μπαλιά του Γιούστε στον Ματέι, ο Ρουμάνος έφυγε στον χώρο, οφσάιντ υποδεικνύεται ο ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα.

-12' Ξανά ο Ματέι, αυτή την φορά ήταν καλυπτόμενος, επιχείρησε να παίξει κάθετα προς τον Νταμπό, διώχνει ο Ανδρέου.

- 14' Πρώτη καλή στιγμή για τον Απόλλωνα, ο Χάμπος το μακρινό σουτ, σε ετοιμότητα ο Αγριμάκης. Ο Μπίσεσβαρ έστρωσε στον Κύπριο διεθνή μέσο όπου με πλασέ προτίμησε να νικήσει τον κίπερ του Ολυμπιακού. Ο Φιλιώτης είχε δημιουργήσει ρήγματα στην αριστερή πλευρά του Ολυμπιακού.

σδσδασδασδασδ

- 15' Κερδίζει κόρνερ ο Απόλλωνας με τον Φιλιώτη. Ο Μπίσεσβαρ στην εκτέλεση.

- 16' Ο Γκεριέρ πηδάει πιο ψηλά απ' όλους η μπάλα πάνω από το δοκάρι του Αγριμάκη! Ο Αϊτινός έψαξε το γκολ, λίγο πάνω η μπάλα.

- 18' Φάουλ του Φιλιώτη στον Σαντάνα. Από πλάγια θέση, κοντά στην περιοχή το φάουλ.

- 19' Εκτέλεση του Σάλι, ο Γιοβάνοβιτς πέφτει και μαζεύει σταθερά. Πρώτη απειλή του Ολυμπιακού.

- 21' Ο Σωτηρίου μπροστά από τον Νταμπό, καθαρίζει την φάση, θα έφευγε μόνος ο Γάλλος, σωστή παρέμβαση του Κύπριου αμυντικού.

- 22' Αδύναμο γύρισμα του Γκεριέρ προς τον Γιοβάνοβιτς, ο Σάλι έβαλε την πίεση, η μπάλα άουτ από το πόδι του Καμερουνέζου.

- 23΄ Ταχύτατη ανάπτυξη του Απόλλωνα, το ένα-δυο Μπίσεσβαρ-Νταμπό, ο Ντιέγκο μπήκε στη περιοχή, έκανε το παράλληλο γύρισμα διώχνει ο Αγριμάκης προ του Ματέι!

φδσφσδφσδ

- 24΄ Ευκαιρία ο Ολυμπιακός! Ο Μάντζης με εξουδετερωμένο τον Γιοβάνοβιτς, από απόσταση στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι!

- 24΄ Μπήκε στην περιοχή ο Μπίσεσβαρ, έκανε το πλασέ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ.

- 25' Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση, οι Κατελάρης-Γκεριέρ πήδηξαν μαζί, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αγριμάκη.

- 27' Κίτρινη στον Γκεριέρ, η πρώτη του Μαρτσίνιακ, χρησιμοποίησε με λανθασμένο τρόπο τα χέρια του στο πρόσωπο του Ψάλτη.

- 28' Απόκρουση Γιοβάνοβιτς! Ο Μάντζης μέσα από την περιοχή, έκανε το γύρισμα, η μπάλα κτύπησε στον Κατελάρη και πήρε πορεία προς τα δίχτυα. Άμεση αντίδραση του Σέρβου κίπερ.

- 29' Πολύ μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα! Ο Ματέι σε πλεονεκτική θέση, στο ύψος του πέναλτι, έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε στον Ανδρέου, δεύτερη προσπάθεια να σκοράρει, πιάνει αδύναμο σουτ και χάνεται η ευκαιρία.

(ΣΧΟΛΙΟ) Μισάωρο στο Τσίρειο, αρχίζει να ανεβαίνει ο ρυθμός στο ματς, ο Ολυμπιακός βάζει δύσκολα στους ποδοσφαιριστές του Πετράκη.

ΑΣΔΑΣΔΑΣΔΑΣΔΑΣΔΑΣ

- 33' Κίτρινη ο Σαντάνα για τράβηγμα της φανέλας του Ματέι, ο Ισπανός ανέκοψε αντεπίθεση.

- 34' ΑΠΙΘΑΝΗ ΔΙΠΛΗ ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Σάλι από πολύ κοντά έκανε το πλασέ, το βγάζει με το πόδι ο Γιοβάνοβιτς, στην συνέχεια η μπάλα έμεινε ζωντανή... στην περιοχή, ξανά κάτοχος ο Σάλι όπου με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Σέρβου! Ο Χάνι δημιούργησε ρήγματα από την αριστερή πλευρά του Απόλλωνα, ο Καμερουνέζος έχασε διπλή τεράστια ευκαιρία. Μετά στην απόκρουση του Γιοβάνοβιτς, η μπάλα έφτασε στον Χάνι όπου έδωσε στον Σάλι για την κεφαλιά στο δοκάρι. Ο Ιορδανός δεν ήταν καλυπτόμενος και αν είχε σκοράρει ο Ολυμπιακός το γκολ θα... ακυρωνόταν μέσω VAR.

δασδασδασδαδαδαδαδαδ

- 36΄ Συνδυασμός Μπίσεσβαρ-Ματέι, ο Αγριμάκης πέφτει και μαζεύει προ του Ρουμάνου.

- 37΄ Σκοράρει ο Νταμπό, ψηλά η σημαία. Ακυρώνεται το γκολ. Ελέγχεται η φάση, επιβεβαιώνεται το οφσάιντ.

- 39' Προσπάθεια του Μπίσεσβαρ εκτός περιοχής, γύρισε, σούταρε η μπάλα στην αγκαλιά του Αγριμάκη.

- 40' Στο έδαφος ο Φιλιώτης, πρόβλημα τραυματισμού για τον Κύπριο μπακ-χαφ.

- 42' "ΟΚ" ο Φιλιώτης.

- 43' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Νταμπό έπαιξε κάθετα στον Μπίσεσβαρ, ο Αγριμάκης πέφτει στα πόδια του και μαζεύει την μπάλα! Δεν πρόλαβε ο άσος του Απόλλωνα να κάνει το σουτ.

- 45+1' Ο Αγριμάκης πέφτει και βγάζει το σουτ του Μπίσεσβαρ! Ο "Μπίσε" εντός περιοχής έκανε το φαλτσαριστό πλασέ, απόκρουση του κίπερ του Ολυμπιακού. Στην συνέχεια ο Νταμπό δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την προσπάθεια του.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ. Πέντε τελικές ο Απόλλωνας, τέσσερις ο Ολυμπιακός. Οι "κυανόλευκοι" δεν βρίσκουν το γκολ, ο Ολυμπιακός δείχνει και είναι πολύ επικίνδυνος. Να γίνουν πιο ουσιαστικοί οι "γαλάζιοι" να βάλουν περισσότερη πίεση στην περιοχή για να έρθει το ζητούμενο. Η ομάδα του Γιανέφσκι επιβεβαιώνει για ακόμη μια φορά πως πρόκειται για ένα πολύ οργανωμένο σύνολο που κτυπά στα ίσα το ματς.

dfasfsdfdffsdfsd

Ετοιμάζει αλλαγή ο Πετράκης, ο Ιωάννης Πίττας φορτσάρει για να περάσει στον αγωνιστικό χώρο. Ο Ψύχας θα μείνει στ' αποδυτήρια. Δυο αλλαγές και για τον Ολυμπιακό, οι Ζαχαρίου και Γαρουφαλιάς θα περάσουν στον αγωνιστικό χώρο.

- Έναρξη στο ματς, έγιναν και οι αλλαγές.

- 46' ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας και 1-0! Ο Πίττας! Πρώτη επαφή του Πίττα και γκολ! Ο Μπίσεσβαρ από τ' αριστερά έκανε το γύρισμα, ο Πίττας πετάχτηκε και τσίμπησε την μπάλα στέλνοντας την στα δίχτυα. Μεγάλο γκολ για τον Πίττα που διώχνει... το άγχος για τον Απόλλωνα.

σδασδασδασδασδαδαδσ

- 50' Ο Νταμπό προσπάθησε να βρει στον χώρο τον Πίττα, έκοψε ο Σωτηρίου.

- 51' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός και 1-1! Ο Μάντζης! Με κεφαλιά ο Ελλαδίτης ισοφαρίζει! Σέντρα του Ψάλτη, ο Μάντζης νίκησε τον Γιούστε και με δυνατή κεφαλιά κάνει το 1-1.

σδφσδφσδφσδφσδφσδφσδφσδφσδφσφσδφσδ

- 52' Γύρισμα του Γκεριέρ, περνά παράλληλα της εστίας του Αγριμάκη!

- 53' Εκπληκτικός Γιοβάνοβιτς κρατά τον Απόλλωνα! Ο Ζαχαρίου αφύλακτος στην περιοχή, έκανε το σουτ, με το ένα χέρι ο Σέρβος σώζει το 1-2.

- 57' Ετοιμάζεικίνηση ο Πετράκης, ο Γιαννιώτας θα πάρει την θέση του Ματέι.

- 58' Γύρισμα του Πίττα, ο Ανδρέου στο σωστό σημείο απομακρύνει.

(ΣΧΟΛΙΟ) Βάζει πίεση ο Απόλλωνας στα τελευταία λεπτά.

- 59' Συρτό δυνατό σουτ του Ντένιτς, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Αγριμάκη!

- 60' Φάουλ του Κατελάρη, σε καλό σημείο η μπάλα για τον Ολυμπιακό.

- 61' Εκτέλεσε ο Σαντάνα, η μπάλα άουτ.

- 62' Σέντρα του Γιαννιώτα και ενώ ο Αγριμάκης ήταν στο έδαφος, διώχνει ο Σωτηρίου με το κεφάλι.

- 65' Προσπαθεί να κερδίσει μέτρα ο Απόλλωνας, ο Γιαννιώτας από τα δεξιά, προσπάθησε για το κόρνερ, πήρε πλάγιο.

- 66' Κίτρινη ο Μανρίκε για τράβηγμα στον Γιαννιώτα.

- 67' Ο Γκεριέρ από τ' αριστερά, έκανε το σουτ η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ.

- 68' Σκοράρει ο Ζαχαρίου, ακυρώνεται ως οφσάιντ. ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΚΟΛ.

δασδασδασδασδαδαδδασ

Σύρραξη ανάμεσα στους δυο πάγκους. Κόκκινη του Μαρτσίνιακ σε Φανή και Ρωσταντή. Δυο κόκκινες στα μέλη των επιτελείων.

- 70' ΜΕΤΡΑ το γκολ του Ζαχαρίου! Μπροστά ο Ολυμπιακός 1-2! Ο Κύπριος άσος έφυγε πίσω από το κέντρο, μέσω VAR μέτρησε το γκολ.

- 75' Μέσα οι Σακέτι και Μπένσοπ, εκτός οι Νταμπό και Χάμπος.

- 77' Οφσάιντ ο Μπένσοπ, σταματά η φάση.

(ΣΧΟΛΙΟ) Είναι πολύ επηρεασμένος ο Απόλλωνας, προσπαθεί να συνέλθει από το σοκ του 1-2.

- 79' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα, ο Σακέτι μέσα στη περιοχή, έκανε το σουτ, η μπάλα σε σώματα, στην συνέχεια ο Πίττας δεν μπορεί να απειλήσει.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ στο Τσίρειο, μπροστά ο Ολυμπιακός.

- 82' Ο Κοστόφ στην θέση του Μάντζη.

- 84' Προσπάθησε ο Μπίσεσβαρ, ελεύθερο για τον Ολυμπιακό.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΟ. Ο Ολυμπιακός κρατά το 1-2.

- 86' Σέντρα του Γιαννιώτα, εύκολα ο Αγριμάκης.

- 87' Κόρνερ κερδίζει ο Γιαννιώτας.

- 87' Σουτ ο Γιαννιώτας, η μπάλα ψηλά έξω.

- 88' ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας και 2-2! Ο Γκεριέρ! Τρομερό τελείωμα ο Αϊτινός! Μέσα στη περιοχή σταμάτησε την μπάλα με το στήθος έκανε το σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

7 λεπτά καθυστερήσεων!

- 90+1' στο Τσίρειο.

- 90+2' Απόκρουση του Αγριμάκη στο σουτ του Γιαννιώτα.

- 90+3' ο Απόλλωνας μπροστά, διώχνει ο Σωτηρίου την σέντρα του Μπίσεσβαρ.

- 90+4' Φαουλ για τον Απόλλωνα, κίτρινη ο Ψάλτης.

- 90+5' Εκτέλεσε ο Μπίσεσβαρ, κεφαλιά ο Ντένιτς, η μπάλα άουτ.

- 90+6' Οφσάιντ ο Κα.