Φιλικό με έξι γκολ και... Δόξα (Φώτος)

Τη νίκη με 2-4 πέτυχε η Δόξα επί της Ομόνοιας σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Ηλίας Πούλλος.

Δύο γκολ για τη Δόξα πέτυχε ο Λουίς Κάρλος και από ένα οι Ζε Βαλιέντε και Παπαφώτης. Για την Ομόνοια και τα δύο γκολ σκόραρε ο Μίκου.

Ο προπονητής του τριφυλλιού, Χένινγκ Μπεργκ, χρησιμοποίησε 19 ποδοσφαιριστές με τον Φάνο Κατελάρη να παίρνει αγωνιστικά λεπτά και το νέο απόκτημα της ομάδας, Τόμας Χουμποτσάν να κάνει το ανεπίσημο ντεμπούτο του.

Το φιλμ του αγώνα με ενημέρωση από την επίσημη σελίδα της Ομόνοιας:

- Άρχισε η αναμέτρηση

7': Σουτ του Γκόμεθ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

8': Ανοίγει το σκορ η Δόξα με συρτό σουτ του Ze Valente.

14': Ευκαιρία για τη Δόξα με μακρινό σουτ, η μπάλα πέρασε ψηλά έξω.

15': Φαλτσαριστό σουτ από τον Μποτεάκ, απέκρουσε ο Γκρεμσλ.

20': Με σουτ του Παπαφώτη γίνεται το 0-2 για τη Δόξα.

31': Σουτ από τον Τιάγκο, λίγο έξω η μπάλα.

34': Ο Νταρμπισάιαρ βρέθηκε σε θέση βολής όμως το σουτ του αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα.

44': Σουτ για τη Δόξα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Νικολάου.

Τέλος πρώτου μέρους

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Αλλαγές για την Ομόνοια... Χριστοφή, Ορτέγκα και Μίκου αντί Εζρά, Γκόμεθ και Νταρμπισάιαρ.

49': Δοκάρι με κεφαλιά του Μίκου ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.

54': Σουτ του Μποτεάκ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

59': Σουτ στη κίνηση από τον Μποτεάκ, ψηλά έξω η μπάλα.

61': Αλλαγές για την Ομόνοια... Περέιρα, Χουμποτσάν και Κατελάρης αντί Μαυρία, Λούφτνερ και Γκόμες.

63': ΓΚΟΛ  0-3 για τη Δόξα με κοντινό πλασέ.

64': Απόκρουση του Νικολάου σε σουτ εντός περιοχής.

70': Μανρίκε και Χαραλάμπους αντί Λέσιακς και Τιάγκο.

71': ΓΚΟΛ 1-3 Σκοράρει ο Μίκου με κοντινή προβολή.

73': Ωραίος συνδυασμός Ορτέγκα-Μίκου, με τον Κολομβιανό να δοκιμάζει σουτ και τον τερματοφύλακα να αποκρούει.

75': Ο Χριστοφή επιχείρησε να κρεμάσει τον τερματοφύλακα από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε έξω.

78': Συρτό σουτ από τον Κατελάρη, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

79': ΓΚΟΛ 2-3 Με πανομοιότυπο τρόπο όπως και στο πρώτο γκολ, η ΟΜΟΝΟΙΑ σκοράρει ξανά με τον Μίκου.

82': Δοκάρι για την ΟΜΟΝΟΙΑ με πλασέ του Χαραλάμπους

84': Δυνατό σουτ από τον Μίκου, απέκρουσε ασταθώς ο τερματοφύλακας.

85' ΓΚΟΛ 2-4. Σκοράρει η Δόξα με κοντινή προβολή έπειτα από σέντρα.

Τέλος αγώνα.

Η εντεκάδα του Μπεργκ: Νικολάου, Λούφτνερ, Παναγιώτου, Μαυρίας, Λέσιακς, Γκόμες, Γκόμεθ, Τιάγκο, Εζρά, Μποτεάκ και Ντάρμπισαϊαρ.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Χρυσοστόμου (τ), Περέιρα, Μανρίκε, Μίκου, Χούμπτοτσαν, Ορτέγκα, Κατελάρης, Λοϊζου, Χαραλάμπους και Χριστοφή.

H εντεκάδα της Δόξας: Armin Gremsl, Stefanos Mouktaris, Dusko Trajckevski, Fidelis Irhene, Ze Valente, Italo De Carvalho, Vasilis Papafotis, Markos Charalambous, Mesca, Martinos Christofi, Lukas Brambilla