Εθνικός/Οι… τρεις εξάρες και το 9-0

Δεν είναι και το πιο συνηθισμένο να σκοράρει 6 φορές ο Εθνικός σε ένα ματς Α΄ Κατηγορίας. Απέναντι στην ΑΕΖ, είχε άνετο βράδυ, επικράτηση με 6-2.

Τον αγώνα φέρνει κοντά σας η Meridianbet

• «Παιχνίδι είναι, θέλει όρια»
  • «Απαγορεύεται η συμμετοχή από ανήλικα πρόσωπα κάτω των 18 ετών».
  • «Η Meridian κατέχει άδεια Κλάσης A και Β από την ΕΑΣ με αριθμούς άδειας A013 και B009»

Η προηγούμενη φορά που έριξε… εξάρα, ήταν τη σεζόν 2013-14. Στις 2 Νοεμβρίου του 2013 νίκησε με 6-1 εκτός έδρας την Αλκή.

Έξι γκολ σε ένα 90λεπτο, πέτυχε και την περίοδο 2005-06. Στις 11 Νοεμβρίου 2006, νίκησε με 6-0 εκτός έδρας το ΘΟΙ Λακατάμιας (φώτος)

Περισσότερα από 6 γκολ σε ένα αγώνα, πέτυχε τη σεζόν 2003-04. Συγκεκριμένα, σε εντός έδρας ματς απέναντι στη Δόξα στις 20 Μαρτίου 2004, νίκησε με το πελώριο 9-0. Σε εκείνη την περίοδο, νίκησε και με 6-0 τον Ονήσιλο, στο Δασάκι.

Την αρθρογραφία της 7ης και 9ης αγωνιστικής για το α΄ και β΄ γκρουπ, αντίστοιχα, προσφέρει το pet shop & grooming saloon Pet Island