''Μύριζε ανατροπή, ήμασταν κοντά αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε''

Διαβάστε τι δήλωσε στην συνέντευξη Τύπου μετά το ισόπαλο 2-2 στο Δασάκι κόντρα στον Εθνικό Άχνας ο προπονητής της Νέας Σαλαμίνας, Κωνσταντίνος Μηνά.

''Το παιχνίδι δεν άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για μας γιατί στις δύο ευκαιρίες που βρήκε ο Εθνικός ευτύχησε να σκοράρει. Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου νομίζω ότι βρήκαμε τα ψυχικά αποθέματα να ισορροπήσουμε τον αγώνα και να προσπαθήσουμε να ισορροπήσουμε όμως παρά την προσπάθειά μας δεν καταφέραμε να δημιουργήσουμε τις προϋποθέσεις για να βάλουμε κάποιο γκολ.  Κάναμε μια συζήτηση στα αποδυτήρια στο ημίχρονο, αλλάξαμε κάποια πράγματα και συμφωνήσαμε για κάποια πράγματα.  Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές μου έδειξαν πραγματικά το πόσο ωραίο ποδόσφαιρο μπορούν να παίξουν, με γρήγορο τέμπο, αλλαγές παιχνιδιού, παίχτες μέσα στις γραμμές για να κρατήσουμε συμπαγή τον αντίπαλο για να πιέσουμε από τα πλάγια. Πραγματικά ήταν μια πολύ καλή εμφάνιση. Ο ασφαλέστερος τρόπος για να μπορέσεις να φτάσεις στη νίκη είναι μέσω της υψηλής απόδοσης.  Υπάρχουν και άλλοι αλλά αυτός είναι ο ασφαλέστερος. Μύριζε ανατροπή, το πιέσαμε,  ήμασταν κοντά αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Κρατάμε την προσπάθεια και την απόδοση. Από τώρα ξεκινάμε την προετοιμασία για τον επόμενο αγώνα κόντρα στην Πάφο.  Είναι ένας αγώνα υψηλού επιπέδου δυσκολίας όμως εμείς θα προετοιμαστούμε με το πλάνο που γνωρίζουμε καλά ώστε να μπορέσουμε να έχουμε υψηλή απόδοση για μεγαλύτερη διάρκεια. Είναι ο μόνος τρόπος. Ξεκινάμε δουλειά. Από τα βάθη της καρδιά μου και εκ μέρους των ποδοσφαιριστών θέλω να ευχαριστήσω τους 20 οπαδούς που ήταν στην κερκίδα. Όταν η ομάδα έχανε με 2-0 αυτοί δεν έχασαν την ελπίδα και μας βοήθησαν πάρα πολύ.  Ήταν συγκλονιστική η βοήθεια του, θα προσπαθήσουμε να κάνουμε αυτό που πρέπει ούτως ώστε η ομάδα να υλοποιήσει το στόχο της. Προχωρούμε…''