Τρίποντο με “Πέχλα” ο Ολυμπιακός - Δεν σηκώνει κεφάλι η Ομόνοια…

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 1-0 της Ομόνοιας στο παιχνίδι που έγινε για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Πεχλιβάνης στο 54ο λεπτό με το τριφύλλι να αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο από το 33ο λεπτό. Έφτασε τους 7 βαθμούς ο Ολυμπιακός, έμεινε στους 4 η Ομόνοια.

Για άλλο ένα ματς οι πράσινοι δεν ήταν καλοί. Δυσκολεύτηκε να κρατήσει μπάλα αλλά και να δημιουργήσει φάσεις η ομάδα του Χένιγκ Μπεργκ αν εξαιρέσει κανείς τα τελευταία λεπτά του αγώνα και δεν κατάφερε να βγάλει αντίδραση μετά την ήττα από την Καραμπάχ. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο ΓΣΠ, διαβάστε την εξέλιξη του αγώνα:

4΄Ο Παναγιώτου πλαισιώνει τον Σέχου στον χώρο της μεσαίας γραμμής για την Ομόνοια. Δεν έχουμε τελική προσπάθεια ακόμα στο ματς.

6΄Σέντρα του Κυριάκου στην περιοχή, βγήκε και έδιωξε με το ένα χέρι ο Φαμπιάνο.

7΄Σουτ του Σαρφό εκτός περιοχής, έξω η μπάλα.

8΄Κάθετη του Παπουλή, πρόλαβε τον Κακουλλή ο Μολ.

11΄Ο Ψάλτης εντός περιοχής του Ολυμπιακού, έκανε το γύρισμα αλλά η μπάλα σε έφτασε σε πόδι ποδοσφαιριστή της Ομόνοιας.

16΄Γύρισμα από αριστερά του Λέτσιακς στην περιοχή του Μολ, δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή ο Κακουλλής.

21΄Μακρινό σουτ από τον Γουίλσον έδιωξε ο Φαμπιάνο.

21΄Κίτρινη στον Κυριάκου για φάουλ στον Τζιωνή.

23΄Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

24΄Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, έδιωξε ο Φαμπιάνο. Από την άλλη πλευρά τώρα…

Με πάσα εκτελέστηκε το κόρνερ, δεν έφερε κάτι για τους γηπεδούχους καθώς είχαμε υπόδειξη για οφσάιντ.

27΄Ο Λοϊζου συνέκλινε στην περιοχή του Μολ όμως δεν έπιασε γεμάτα το σουτ.

30΄Κίτρινη κάρτα στον Σέχου για φάουλ στον Γουακάσο στον χώρο της μεσαίας γραμμής. Είναι στο έδαφος ο παίκτης του Ολυμπιακού…

32΄Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Γουακάσο.

Μάλιστα Λούκας Σωτηρίου πάει στο Onfield review για ενδεχόμενο κόκκινης στον Σέχου!

33΄Κόκκινη στον Σέχου, απευθείας! Με δέκα η Ομόνοια νωρίς - νωρίς! Ήταν σκληρό το μαρκάρισμα του Νιγηριανού μέσου του τριφυλλιού, κάτω χαμηλά.

δασδαφε;

34΄Τη θέση του Γουακάσο, πήρε ο Στέφανος Χαραλάμπους.

37΄Κίτρινη κάρτα στον Πεχλιβάνη.

39΄Κίτρινη στον Χαραλάμπους τώρα για φάουλ στην μεσαία γραμμή στον Τζιωνή.

42΄Πτώση του Παπουλή εντός περιοχής, “όχι” λέει ο Σωτηρίου. Στην μπάλα η προβολή του Χαραλάμπους.

43΄Σουτ του Μανρίκε εκτός περιοχής, έξω.

43΄Ο Κακουλλής έπεσε στην περιοχή σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Μανρίκε. Να συνεχιστεί το παιχνίδι λέει ο Σωτηρίου. Στην επαναληπτική προβολή φαίνεται να υπάρχει επαφή του Ισπανού κάτω χαμηλά στο πόδι του επιθετικού της Ομόνοιας.

44΄Κίτρινη στον Ντιάγνιε για φάουλ στον Ψάλτη.

45΄Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

45+3΄Ευκαιρία για την Ομόνοια, ο Τζιωνής το σουτ εντός περιοχής, έξω η μπάλα...

45+4΄Κεφαλιά του Νάνι, μάζεψε ο Φαμπιάνο.

Τέλος στο πρώτο μέρος, 0-0.

Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος.

46΄Σέντρα στο 2ο μέρος στο ΓΣΠ.

47΄Κεφαλιά του Κακουλλή εντός περιοχής, έξω. Εξετάστηκε από το ΒΑΡ η φάση για πιθανή παράβαση του Μολ πάνω στον Κακουλλή…

ασφ

48΄Σουτ του Γουίλσον, έξω.

50΄Ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Λέτσιακς! Σουτ του Τσέχου, έδιωξε δύσκολα ο Μολ.

54΄ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0 με Πεχλιβάνη! Μακρινό σουτ του Κύπριου επιθετικού, η μπάλα χτυπάει στον Γιούστε, αλλάζει πορεία και πάει στα δίκτυα…

57΄Ο Ολυμπιακός έχει πάρει το προβάδισμα στο σκορ και παίζει με παίκτη περισσότερο από το 33ο λεπτό.

59΄Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, έξω ο Χαραλάμπους μέσα ο Γκουστάβο. Αλλαγή στην αλλαγή ο Πετράκης...

65΄Μακρινό σουτ του Κυριάκου έξω.

65΄Τριπλή κίνηση ο Μπεργκ, έξω Λοϊζου, Κακουλλής και Παπουλλής μέσα Ζαχαρίου, Μιξ και Τσέποβιτς.

69΄Ο Ολυμπιακός ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα.

Κίτρινη στον Νάνι για φάουλ στον Παναγιώτου.

72΄Κίτρινη στο Γκουστάβο για φάουλ στον Γιούστε.

74΄Ο Τσέποβιτς φεύγει απέναντι από τον Μολ, σηκώθηκε το σημαιάκι.

75΄Έξω ο Τζιωνής μέσα ο Ιγιάγι για την Ομόνοια.

79΄Σουτ του Μανρίκε εντός περιοχής, σωσε ο Φαμπιάνο!

80΄Χαραλάμπους αντί του Ψάλτη, η τελευταία αλλαγή του Μπεργκ.

81΄Έξω ο Κυριάκου μέσα ο Κα, έξω και ο Πεχλιβάνης μέσα ο Κονφέ.

87΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με σουτ του Κα, δίπλα από την εστία του Φαμπιάνο η μπάλα.

89΄Ο Παναγιώτου πέφτει στην περιοχή, όχι λέει ο Σωτηρίου.

90΄Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος,

90΄Γύρισμα του Λέτσιακς στην περιοχή, δεν μπόρεσε κανείς να σπρώξει την μπάλα στα δίκτυα.

90+1΄Δοκάρι με τον Αντιέμγουεν η Ομόνοια! Δυνατό σουτ εκτός περιοχής, δεν του έκανε το χατίρι μπάλα.

90+3΄Κίτρινη στον Τσέποβιτς για διαμαρτυρίες.

90+3΄Σουτ του Ζαχαρίου, έδιωξε ο Μολ. Στην επαναφορά ο Λέτσιακς δεν βρήκε στόχο.

ΤΕΛΟΣ, 1-0!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μολ, Μποβέδα, Μάντζης, Γουίλσον, Μανρίκε, Σαρφό, Πεχλιβάνης, Ντιάγνιε Γουακασό, Νάνι, Κυριάκου

Στον πάγκο: Κόβατς, Τσούπιτς, Φώτη, Μουκτάρης, Ανδρονίκου, Νασιμέντο, Κα, Χριστοδούλου, Ευτυχίδης, Πηλαβάς, Κονφέ, Χαραλάμπους

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Ψάλτης, Λέτσιακς, Λανγκ, Γιούστε, Παναγιώτου, Σεχού, Λοϊζου, Τζιωνής, Παπουλής, Κακουλής.

Στον πάγκο: Ουζόχο, Παναγή, Κίκο, Χούμποτσαν, Χαραλάμπους, Ασημένος, Ντίσκερουντ, Ζαχαρίου, Ατιέμγουεν, Ντούρις, Τσέποβιτς.

Διαιτητής: Σωτηρίου Λούκας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Ομηρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
4ος Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας