Όχι άλλα χαμένα ημίχρονα...

Το παιχνίδι με την Πάφο, ήταν το πέμπτο στην σειρά που πάει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το μηδέν η Ομόνοια.

Πέντε διαδοχικά παιχνίδια δηλαδή, χωρίς να καταφέρει να σκοράρει κάποιο γκολ στο α’ ημίχρονο, κάτι που αυξάνει φυσικά τον βαθμό δυσκολίας για νίκη. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι απ’ την πιο κάτω πεντάδα, η μοναδική νίκη ήταν απέναντι στην Δόξα, ματς στο οποίο χρειάστηκαν δύο γκολ στις καθυστερήσεις…

Με την Αντβέρπ έχασε 2-0, με την ΑΕΚ έχασε 2-1 (Παπουλής 81’), με την Καϊράτ έμεινε στο 0-0, με την Δόξα κέρδισε 2-1 με τα γκολ στις καθυστερήσεις (Ντούρις – Λέζιακς) και με την Πάφο έμεινε στο 1-1, με το γκολ να έρχεται στο 56’ με αυτογκόλ του Μιχαήλ.

«Όχι άλλα χαμένα ημίχρονα», θα λένε στην Ομόνοια, η οποία θα κληθεί αρχής γενομένης απ’ το παιχνίδι της Πέμπτης με την Καραμπάχ να… αξιοποιεί καλύτερα τα πρώτα 45 λεπτά των αγώνων της, θέτοντας τις βάσεις για νίκες και αποφεύγοντας την… πρόκληση της ανατροπής.