Αποτέλεσμα που "πονάει" την Πάφο

Κάτω τα κεφάλια στην Πάφο...

Η ήττα από τη Νέα Σαλαμίνα αποτελεί πισωγύρισμα στη προσπάθεια που θα κάνει η ομάδα για την κατάκτηση του τίτλου. Εννοείται πως δεν έχει χαθεί τίποτα αλλά σε περίπτωση νίκης της ΑΕΚ επί της Καρμιώτισσας τότε η Πάφος έχει διαφορά 8 βαθμών από τη κορυφή.

Fonbet - Αποκτήστε το μπόνους καλωσορίσματος σας μέχρι €300!

Είναι αποτέλεσμα που "πληγώνει" τους Παφίτες που είδαν το παιχνίδι να στραβώνει από πολύ νωρίς και οι συνθήκες να είναι εναντίον της ομάδας του Χένινγκ Μπεργκ.  Οι λεπτομέρειες, τα λάθη των ποδοσφαιριστών κόστισαν στην Πάφο και δεν πήρε το ζητούμενο που ήταν φυσικά η νίκη.

Μπορεί να έκλεισε το ημίχρονο στο 1-1 και να βρήκε γκολ ισοφάρισης -εξαιρετική κάθετη του Μπρούνο- αλλά δεν είχε την σωστή αντίδραση - διαχείριση η Παφιακή ομάδα που δεν είχε το καθαρό μυαλό για να διασπάσει την ερυθρόλευκη άμυνα. Το άγχος και η πίεση έπαιξαν ρόλο στο χθεσινό ματς. Ο αντίπαλος που σαφέστατα ήταν πιο απελευθερωμένος "μπλόκαρε" την ομάδα του Μπεργκ και τελικώς της έκανε ζημιά.

Να γίνει μάθημα ο αγώνας με τη Νέα Σαλαμίνα. Είναι παιχνίδι που θα το βρει μπροστά της η Πάφος και αν δεν μάθει από το χθεσινό τότε θα βρεθεί ξανά στην ίδια κατάσταση.